Новости

Apple спрема промени во екранот кај iPhone 16 за да му конкурира на Samsung

iPhone 16 серијата пристигнува за 3 месеци, а во меѓувреме се појавија гласини какви промени Apple ќе имплементира во новите модели. За...


iPhone 16 со камера со позајмен изглед од iPhone 12 !?

Објавен е твит од @URedditor (via 9to5Mac), дека Apple ќе го менува изгледот на двојната задната камера кај iPhone 16 и iPhone 16 Plus....


Батеријата е се уште проблем за iPhone корисниците со инсталацијата на iOS 16

Тешко е да се замисли како некој со iPhone 12 Pro Max или iPhone 13 Pro Max се жали за долготрајноста на батеријата. iPhone 11 Pro Max ви...


Apple ја лансираше Self Service Repair Program, ќе можете сами да го поправите својот iPhone!

Во ноември 2021 година, Apple најави дека ќе лансира програма за самопоправка на своите смартфони во 2022 година. Apple официјално ја...


Кои iPhone модели ќе ги снема со пристигнувањето на iPhone 14

Apple ја стопираше продажбата на iPhone 12 Pro и iPhone XR после претставувањето на iPhone 13 минатата година, а сега излегуваат...


Samsung Galaxy A12 е најпродаван смартфон за 2021 година

Omdia е аналитичка компанија, која што направила истражување на пазарот за најпродавани смартфони во 2021 година. Замислете, најпродаван...


Протече првата слика со следниот темно зелен iPhone 13

Настанот Apple's Peek Performance ќе се одржи денес и ќе бидат откриени новите модели на iPhone SE 3, iPad Air 5, нови Mac модели со...


Apple ја најави услугата Self Service Repair, корисниците сами ќе го поправаат својот iPhone

Apple ја претстави Self Service Repair услугата, која што овозможува пристап кон оригиналните делови и алатки на Apple, за корисниците...


Apple iPhone 13 5G фамилијата ја надминува минатогодишната на iPhone 12

Во првите шест дена после претставувањето на квартетот на Apple iPhone 13 серијата, 5G-смартфоните се покажале како повеќе барани со...


iPhone 13 добива импресивни перформанси со најновиот A15 Bionic GPU

Во споредба со iPhone 5S, нјановиот iPhone 13 добива за 91% подобри графички перформанси. Ако ги споредиме сите чипови од 2015 година,...


iOS 15 надградбата е официјално достапна за преземање

Три месеци откако Apple го откри iOS 15 за iPhone и iPod, финалната верзија е конечно подготвена за преземање за корисниците во светот....


iPhone 13 ја отфрла меморијата од 64GB за 128GB

Во последен момент, пред да биде откриен iPhone 13, аналитичарот Минг-Чи Куо тврди дека Apple е конечно спремен да ја отфрли меморијата...


Уште 2 дена: Apple ќе ги претстави iPhone 13, Apple Watch 7, AirPods 3 и iPad mini 6

Време е за настанот на Apple, кој секогаш се реализира во септември. Се очекуваат нови производи, вклучувајќи ги iPhone 13 5G и Apple...


Нови слики тврдат дека iPhone 13 Pro ќе го има во златно-розева боја

Ликстерот Махин Бу објавил слики со iPhone 13 Pro во златно-розева (Rose Gold) боја на Twitter. Сликите може да бидат и од iPhone 13 Pro...


Какви новитети ќе открие Apple на 3-те следни конференции до крајот на 2021

Apple за 1 месец ќе одржи конференција на која ќе ја претстави новата генерација на iPhone, а на истиот настан ќе се очекува и новиот...


Xiaomi со неверојатно висок раст на продажба во Европа

Xiaomi продолжи со растот во производството и во продажбата и за прв пат досега, уредите на кинескиоит бренд се најпродавани смартфони во...


Google официјално го најави Pixel 6 и Pixel 6 Pro

Google конечно официјално ги објави своите два претстојни смартфони од Pixel серијата: Pixel 6 и Pixel 6 Pro. На почетокот на најавата се...


iPhone 13: Кога излегува, цена и спецификации на екраните и батериите

Има уште 2 месеца додека да пристигне iPhone 13 серијата, но веќе имаме прилично информации што да очекуваме од Apple 2021 смартфоните....


iPhone 13 и iPhone 13 Pro футроли објавени со поголема испакнатина за камерите

Можеби не е најважно кога ќе се објави футрола на телефон што се уште не е излезен, но важен е за предвремено да се детектира дизајнот на...


Реверзибилното безжично полнење конечно пристигнува со iPhone 13

YouTube-рот Филип Корој и познатиот ликстер Макс Вејнбах, имаат нови важни информации за iPhone 13 серијата. Некои велат дека следната...


iPhone 13: Кога излегува и варијанти на цени во САД и Велика Британија

iPhone 13 серијата излегува за неколку месеци, конкретно се претпоставува дека излегува на 24 септември, 2021 година. Некои велат дека...