Новости

iPhone 16 со камера со позајмен изглед од iPhone 12 !?

Објавен е твит од @URedditor (via 9to5Mac), дека Apple ќе го менува изгледот на двојната задната камера кај iPhone 16 и iPhone 16 Plus....


iOS 15 надградбата е официјално достапна за преземање

Три месеци откако Apple го откри iOS 15 за iPhone и iPod, финалната верзија е конечно подготвена за преземање за корисниците во светот....


Apple ќе го намали производството на iPhone 12 Mini поради слабиот интерес

iPhone 12 серијата е вистински успех со тоа што „ванила“ моделот е меѓу најпродаваните, а Pro моделите постигнаа поголем успех од iPhone...


iPhone 13 Pro 5G рендери: 5G и ProMotion екран

Изгледа дека Apple ќе ги задржи големините на екраните и кај новите модели: 5.4-инчен iPhone 13 mini, 6.1-инчен iPhone 13, 6.1-инчен...


И во Apple се изненадени, корисниците сакаат поскапи iPhone-и!?

Apple минатата година прв пат претстави четири модели од една генерација на iPhone, кои се разликуваат по големината на екранот и цените,...


Apple меѓу првите големи брендови со инфлуенсери на TiKTok

Apple е еден од првите големи технолошки брендови кои вложи средства за маркетинг преку инфлуенсери на TikTok и тоа за кампања за...


Apple го лансира iOS 14.2.1 за поправка на багови за iPhone 12 5G

Apple ослободи iOS 14.2.1 софтверска надградба за iPhone со цел да се отстранат сите багови што ги има во iOS 14.2. Во надградбата има и...


Redmi работи на мини модел како опонент на iPhone 12 mini

iPhone 12 mini е компактен 5G телефон со помали димензии и добри перформансии. A14 Bionic чипот со iPhone 12 дизајн би можело да биде...


Apple жестоко го напаѓа пазарот на смартфони

iPhone 12, 12 mini, iPhone Pro и Pro Max беа ексклузивно претставени вчера од страна на Apple. Заедничко за моделите е најновиот Apple...


iPhone 12 - Првото ура на Apple со 5G

Apple годинава конечно фаќа приклучок во премиум сегментот со првите смартфони со iOs кои имаат поддршка за 5G мобилна конекција. Исто...


„Hi, Speed“: Спремни ли сме за новиот iPhone 12?

Виртеулната конференција на Apple веќе почнува, конкретно од 19 часот по македонско време, на која ќе ги претстави новите модели на...


Apple во вторник ја претставува новата iPhone серија

Септември беше одржана виртуелната конференција на која се претставени нови часовници и таблети, а следната недела Apple конечно ќе ја...


Инфо од малопродажба открива кога доаѓа iPhone 12

Apple ќе открие пет нови iPhone 12 модели на 13 октомври, според најновиот извештај. iPhone 12 mini ќе биде најевтиниот модел со најмногу...


Колку ќе чини најевтиниот, а колку најскапиот iPhone 12?

Според најновите информации најевтиниот iPhone 12 и тоа mini моделот со 5.4 инчен екран ќе се продава со почетна цена од 649 долари за...


Нема 5G за iPhone 12 mini

Apple оваа година сите модели кои ќе ги лансира ќе ги скрои во посебни категории, па така корисниците кои ќе се решат за поевтините...


iPhone 12 5G: Детали и цени на новите модели

Благодарение на ликстерот Џон Просер, сега знаеме дека евентот за iPhone 12 би можел да се случи следната недела. Поради COVID-19, како и...


Конечно знаеме кога Apple ќе го претстави iPhone 12

Apple се уште нема официјално потврдување, но вчера беше објавено од повеќе места дека ќе има виртуелна конференција за сите четири...


По „Макси“ доаѓа и „Мини“ iPhone 12

Apple ретко сака да ја разводнува својата главна понуда во премиум класата но, годинава тоа може да биде променто, откако се проширија...