Новости

iPhone 13 и iPhone 13 Pro футроли објавени со поголема испакнатина за камерите

Можеби не е најважно кога ќе се објави футрола на телефон што се уште не е излезен, но важен е за предвремено да се детектира дизајнот на...


iPad Pro 2021 уште не влезен во продажба гази на бенчмарк тестови

iPad Pro 2021 со големина од 12 инчи ќе биде еден од најмоќните таблети оваа година чии перформанси практично може да се мерат со...


Минг-Чи Куо: Какви подобрувања ќе има iPhone во 2022 година

Минг-Чи Куо тврди дека iPhone 13 mini ќе биде последниот модел од својата категорија, односно последниот mini модел. Со оглед на тоа што...


iPhone 13 Pro 5G: Откриен е новиот дизајн на засекот

Пред неколку недели излезе дизајнот на iPhone 13 серијата. Засекот на сите три панели е помал од засекот што претходно го имаше кај...


Caviar ги позлати iPhone 12 Pro и Samsung Galaxy S21 Ultra

Познатите, славните и богатите обично сакаат да имаат нешто што никој друг го нема. Без оглед на цената. Руската компанија Caviar веќе...


И во Apple се изненадени, корисниците сакаат поскапи iPhone-и!?

Apple минатата година прв пат претстави четири модели од една генерација на iPhone, кои се разликуваат по големината на екранот и цените,...


Американците на Божиќ купувале само iPhone

Американските потрошувачи покажаа лојалност кон сопствениот бренд Apple и за време на Божиќните празници купувале како подарок само...


iPhone 12 е најпродаван 5G смартфон во октомври

Apple ја претстави iPhone 12 серијата на 13 октомври, првата серија со 5G. Се разбира, месец октомври 12-та беше најпродаван смартфон во...


Рана и предвремена споредба на Samsung Galaxy S21+ и iPhone 12 Pro со видео

Samsung се спрема добро за рано-јануарската објава на новата Galaxy S21 серија на смартфони, а во меѓувреме е објавено видео на коешто се...


Apple го лансира iOS 14.2.1 за поправка на багови за iPhone 12 5G

Apple ослободи iOS 14.2.1 софтверска надградба за iPhone со цел да се отстранат сите багови што ги има во iOS 14.2. Во надградбата има и...


Селфи камерата на iPhone 12 Pro послаба и од Asus

Новиот премиум смартфон на Apple според тестовите на DxoMark нуди минимални подобрувања во однос на неговиот претходник iPhone 11 Pro...


iPhone 12 Pro 5G демонстрира филмски ефекти за ниска цена

Apple објави нова реклама за iPhone 12 Pro - "Make movies like the movies." (Правете филмови, како филмовите). На видеото може да се види...


Која боја на iPhone 12 Pro е најсензационална?

Поради пандемијата се промени и распоредот со датите за испорака на најновите iPhone модели. Apple одлучи прво да ги лансира iPhone 12 и...


Apple го вклучи 5G: iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro Max имаат 6.7 инчен дисплеј и ќе може да се преднарача на истите дати како и iPhone 12. Ќе биде достапен во...


Apple жестоко го напаѓа пазарот на смартфони

iPhone 12, 12 mini, iPhone Pro и Pro Max беа ексклузивно претставени вчера од страна на Apple. Заедничко за моделите е најновиот Apple...


Инфо од малопродажба открива кога доаѓа iPhone 12

Apple ќе открие пет нови iPhone 12 модели на 13 октомври, според најновиот извештај. iPhone 12 mini ќе биде најевтиниот модел со најмногу...


Колку ќе чини најевтиниот, а колку најскапиот iPhone 12?

Според најновите информации најевтиниот iPhone 12 и тоа mini моделот со 5.4 инчен екран ќе се продава со почетна цена од 649 долари за...


iPhone 12 5G: Детали и цени на новите модели

Благодарение на ликстерот Џон Просер, сега знаеме дека евентот за iPhone 12 би можел да се случи следната недела. Поради COVID-19, како и...


Кога ќе го следиме претставувањето на iPhone 12 5G 2020 во живо

Apple секогаш го претставува новиот iPhone во есента. Сега ќе имаме четири нови 5G модели: 5.4" iPhone 12, 6.1" iPhone 12 Max, 6.1"...


Само iPhone 12 Pro Max ќе има супер брз 5G

Според инсајдерски информации само еден модел на iPhone 12 годинава ќе има супер брз mmWave модем за поддршка на 5G мобилна конекција.


Спецификации и цени: iPhone 12 Pro Max ќе биде најголемиот iPhone досега!

Се уште нема официјална најава од Apple, но веќе со нетрпение ги очекуваат корисниците новите модели на смартфони уште од следната...