Новости

И во Apple се изненадени, корисниците сакаат поскапи iPhone-и!?

Apple минатата година прв пат претстави четири модели од една генерација на iPhone, кои се разликуваат по големината на екранот и цените,...


Американците на Божиќ купувале само iPhone

Американските потрошувачи покажаа лојалност кон сопствениот бренд Apple и за време на Божиќните празници купувале како подарок само...


Apple го лансира iOS 14.2.1 за поправка на багови за iPhone 12 5G

Apple ослободи iOS 14.2.1 софтверска надградба за iPhone со цел да се отстранат сите багови што ги има во iOS 14.2. Во надградбата има и...


iPhone 12 Pro 5G демонстрира филмски ефекти за ниска цена

Apple објави нова реклама за iPhone 12 Pro - "Make movies like the movies." (Правете филмови, како филмовите). На видеото може да се види...


Apple го вклучи 5G: iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro Max имаат 6.7 инчен дисплеј и ќе може да се преднарача на истите дати како и iPhone 12. Ќе биде достапен во...


Инфо од малопродажба открива кога доаѓа iPhone 12

Apple ќе открие пет нови iPhone 12 модели на 13 октомври, според најновиот извештај. iPhone 12 mini ќе биде најевтиниот модел со најмногу...


Колку ќе чини најевтиниот, а колку најскапиот iPhone 12?

Според најновите информации најевтиниот iPhone 12 и тоа mini моделот со 5.4 инчен екран ќе се продава со почетна цена од 649 долари за...


iPhone 12 5G: Детали и цени на новите модели

Благодарение на ликстерот Џон Просер, сега знаеме дека евентот за iPhone 12 би можел да се случи следната недела. Поради COVID-19, како и...


Кога ќе го следиме претставувањето на iPhone 12 5G 2020 во живо

Apple секогаш го претставува новиот iPhone во есента. Сега ќе имаме четири нови 5G модели: 5.4" iPhone 12, 6.1" iPhone 12 Max, 6.1"...


Само iPhone 12 Pro Max ќе има супер брз 5G

Според инсајдерски информации само еден модел на iPhone 12 годинава ќе има супер брз mmWave модем за поддршка на 5G мобилна конекција.


Спецификации и цени: iPhone 12 Pro Max ќе биде најголемиот iPhone досега!

Се уште нема официјална најава од Apple, но веќе со нетрпение ги очекуваат корисниците новите модели на смартфони уште од следната...


iPhone 12/Pro 5G и Apple Watch Series 6: Дата за преднарачки и достави

После откривањето на евтиниот iPad и Apple Watch Series 6 во вторник, 8 септември, почнуваат преднарачките за Apple Watch Series 6,...


iPhone 12 доаѓа според планот во септември

Apple најверојатно ќе стигне навреме со сите канали на добавувачи за во септември да ги претстави четирите нови модели на iPhone 12 кои...


Калапи за идната серија на Apple iPhone 12 5G

Многу Apple фанови велат дека досега најубавиот iPhone им е четвртата серија - iPhone 4, онаа што ја стилизираше Стив Џобс. Големите...


Слики-рендери со најновиот iPhone 12 Pro Max

iPhone на Apple годинава ќе доживее голем редизајн, при што тимот од Купертино ќе вгради OLED дисплеи во 2020, исто како што ќе има и...


iPhone 12/Pro 5G со најновиот „Super Retina XDR“ OLED дисплеј

iPhone 12 и iPhone 12 Pro се очекуваат да пристигнат со важни надградби подоцна оваа година со главни промени во сегментот на дисплејот....


iPhone 12 смартфоните ќе ги задржат цените на ланските модели

Apple оваа година најверојатно нема да воведе зголемување на цените во премиум сегментот на новите iPhone 12 Pro смартфони кои според...


Видео: Откриени сите детали за дизајнот на iPhone 12 Pro Max

Благодарение на добавувачи на маски за Apple, откриен е речиси целосниот дизајн на следниот премиум смартфон iPhone 12 Pro Max за кого е...


Концепт видео открива како ќе изгледа Apple iPhone 12 5G

Бен Гескин креирал концептно видео со идниот 5G Apple iPhone 12, за кого треба да почекаме уште неколку месеци додека да биде откриен....


iPhone 12 Pro Max ќе има промени со подобрување во камерата

Apple iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro Max се двата топ модела на годината, а аналитичарот Минг-Чи Куо вели дека Apple планира неколку...


Ќе се намали ли производството на iPhone 11 Pro поради 4G?

Rosenblatt Securities анализирал и прогнозира дека Apple ќе намали со производството на моделите iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max....