Новости

Apple ја лансираше Self Service Repair Program, ќе можете сами да го поправите својот iPhone!

Во ноември 2021 година, Apple најави дека ќе лансира програма за самопоправка на своите смартфони во 2022 година. Apple официјално ја...


Samsung ќе биде единствени снабдувач на OLED за iPhone 14!?

Apple купуваше OLED дисплеи за своите смартфони од Samsung од 2017 година, но компанијата сега ги намалува овие екрани и ќе бидат...


Кои iPhone модели ќе ги снема со пристигнувањето на iPhone 14

Apple ја стопираше продажбата на iPhone 12 Pro и iPhone XR после претставувањето на iPhone 13 минатата година, а сега излегуваат...


Предводникот Motorola Frontier ќе биде моќен со сензор од 200MP

Следниот предводник на Motorola би можел да биде со огромна резолуција на камерата. Motorola Frontier наводно ќе биде со 6.67-инчен...


Samsung Galaxy A12 е најпродаван смартфон за 2021 година

Omdia е аналитичка компанија, која што направила истражување на пазарот за најпродавани смартфони во 2021 година. Замислете, најпродаван...


iPhone 13 и iPhone 13 Pro настапуваат со нови уникатни бои

Apple само што ги лансираше новите iPhone бои за да го задржи вниманието на своите фанови. Новите бои ќе бидат достапни кај iPhone 13 и...


Протече првата слика со следниот темно зелен iPhone 13

Настанот Apple's Peek Performance ќе се одржи денес и ќе бидат откриени новите модели на iPhone SE 3, iPad Air 5, нови Mac модели со...


Apple утре ги открива новите iPhone SE 3 и iPad Air 5

Утре ќе се реализира новиот настан на Apple Peek, каде ќе бидат претставени новите iPhone SE 3 и iPad Air 5. Компанијата ќе го претстави...


Помалите iPhone 14 модели ќе пристигнат со екрани од 120Hz

Apple за прв пат ја имплементираше ProMotion технологијата, а минатогодишните iPhone 13 Pro и Pro Max беа првите телефони што ја добија...


iPhone 14 Pro ќе биде првиот со 48MP главна камера и 8GB RAM

iPhone 13 беше со 12MP главна камера, но Apple веќе го извадил максимумот од камерата со таа резолуција, што значи дека следниот iPhone...


Лимитирана едиција на iPhone 13 Pro инспирирана од првиот iPhone чини $6,990

Се сеќавате ли на првиот iPhone? На 9 јануари, 2007 година, Стив Џобс го претстави на сцената со илјадници луѓе што чекаат ред за да го...


Samsung се штелува да го симне Apple од тронот оваа четвртина

Компонентите за производство на смартфони и понатаму се главната пречка за масовно производство на смартфоните. Apple во втората...


Евтиниот iPhone SE 3 пристигнува на почетокот на 2022

Apple уште на почетокот на 2022 би можел да ја претстави новата генерација на iPhone. Тоа нема да бидат топ моделите од iPhone 14...


Apple ја најави услугата Self Service Repair, корисниците сами ќе го поправаат својот iPhone

Apple ја претстави Self Service Repair услугата, која што овозможува пристап кон оригиналните делови и алатки на Apple, за корисниците...


Камера во Night Mode: Pixel 6 Pro против iPhone 13 Pro Max против Galaxy S21 Ultra

Кој телефон од овие ги прави најдобрите слики ноќе? Тоа можеме да го демонстрираме на сликите одоздола, направени од Google Pixel 6 Pro,...


Аналитичарите очекуваат продажба од 80 милиони iPhone телефони ова тримесечје

Аналитичарот Даниел Ајвс проценил дека би можеле да се продадат дури 80 милиони iPhone-и за време на последното тримесечје од 2021...


Замената на екранот на iPhone 13 е речиси невозможна мисија за сите неовластени сервиси

Оштетениот екран на смартфоните е еден од најчестите проблеми и единствено решение е замена. Apple овој пат одлучил да ја отежни замената...


Google сака да ја збрише конкуренцијата со цените на Pixel 6

На интернет е објавена цената на Pixel 6 Pro, која почнува од 1200 долари во Велика Британија. Google Pixel 6 би требало да чини од $749...


iPhone SE 3 ќе биде најевтиниот 5G смартфон на Apple

Apple наводно ќе го открие iPhone SE 3 во пролетта 2022 година, кој можеби нема да биде ништо посебно во дизајнот, туку само во...


Очекувајте подобри спецификации со S22 Ultra за истата цена

Веќе се откриени многу информации за Galaxy S22 Ultra, S22+, и S22. Ultra моделот ќе биде со 6.8 инчен 1440p дисплеј, Snapdragon...


Apple iPhone 13 5G фамилијата ја надминува минатогодишната на iPhone 12

Во првите шест дена после претставувањето на квартетот на Apple iPhone 13 серијата, 5G-смартфоните се покажале како повеќе барани со...