Новости

iPhone 14 Pro моделите се очекуваат да ја дигнат просечната цена за 15%

Apple ќе ги зголеми цените на 6.1-инчениот iPhone 14 Pro и 6.7-инчениот iPhone 14 Pro Max, според аналитичарот Минг-Чи Куо. Моменталната...


Видео со разликите меѓу iPhone 14 Pro Max и iPhone 13 Pro Max

iPhone 14 серијата ќе биде лансирана за еден месец отприлик. 6.1-инчениот iPhone 14 Pro и 6.7-инчениот iPhone 14 Pro Max нема да имаат...


iPhone 14 Pro Max ли е ова... или добра копија на LeBest!?

Следните Apple и Samsung смартфони би можеле да бидат поскапи од претходниците. LeBest го објавија новиот уред наречен X14 Pro Max, што...


Робустен Apple Watch Pro ќе има иста цена како iPhone 13 Pro!?

iPhone 14 ќе биде поскап од iPhone 13 серијата, а робустната верзија на Apple Watch ќе биде иста цена како iPhone 13 Pro. Apple би можел...


iPhone 14 ќе има подобрена LTPO технологија кај Pro-верзиите

Повеќето Android смартфони и Apple смартчасовници доаѓаат со always-on display за да ви овозможи информации за дата и часовник, кога...


Samsung ќе биде единствени снабдувач на OLED за iPhone 14!?

Apple купуваше OLED дисплеи за своите смартфони од Samsung од 2017 година, но компанијата сега ги намалува овие екрани и ќе бидат...


Предводникот Motorola Frontier ќе биде моќен со сензор од 200MP

Следниот предводник на Motorola би можел да биде со огромна резолуција на камерата. Motorola Frontier наводно ќе биде со 6.67-инчен...


iPhone 13 и iPhone 13 Pro настапуваат со нови уникатни бои

Apple само што ги лансираше новите iPhone бои за да го задржи вниманието на своите фанови. Новите бои ќе бидат достапни кај iPhone 13 и...


Помалите iPhone 14 модели ќе пристигнат со екрани од 120Hz

Apple за прв пат ја имплементираше ProMotion технологијата, а минатогодишните iPhone 13 Pro и Pro Max беа првите телефони што ја добија...


Лимитирана едиција на iPhone 13 Pro инспирирана од првиот iPhone чини $6,990

Се сеќавате ли на првиот iPhone? На 9 јануари, 2007 година, Стив Џобс го претстави на сцената со илјадници луѓе што чекаат ред за да го...


Камера во Night Mode: Pixel 6 Pro против iPhone 13 Pro Max против Galaxy S21 Ultra

Кој телефон од овие ги прави најдобрите слики ноќе? Тоа можеме да го демонстрираме на сликите одоздола, направени од Google Pixel 6 Pro,...


Аналитичарите очекуваат продажба од 80 милиони iPhone телефони ова тримесечје

Аналитичарот Даниел Ајвс проценил дека би можеле да се продадат дури 80 милиони iPhone-и за време на последното тримесечје од 2021...


Google сака да ја збрише конкуренцијата со цените на Pixel 6

На интернет е објавена цената на Pixel 6 Pro, која почнува од 1200 долари во Велика Британија. Google Pixel 6 би требало да чини од $749...


Очекувајте подобри спецификации со S22 Ultra за истата цена

Веќе се откриени многу информации за Galaxy S22 Ultra, S22+, и S22. Ultra моделот ќе биде со 6.8 инчен 1440p дисплеј, Snapdragon...


Apple iPhone 13 5G фамилијата ја надминува минатогодишната на iPhone 12

Во првите шест дена после претставувањето на квартетот на Apple iPhone 13 серијата, 5G-смартфоните се покажале како повеќе барани со...


iOS 15 надградбата е официјално достапна за преземање

Три месеци откако Apple го откри iOS 15 за iPhone и iPod, финалната верзија е конечно подготвена за преземање за корисниците во светот....


Новиот iPhone 13 е хардверски ѕвер за љубители на фотографии и видеа

После следењето на настанот од Телефони.мк, можеме да кажеме дека Apple навистина се потрудиле да овозможат нешто поинакво. Официјално...


Слики со футроли за iPhone 13 со неверојатен дизајн

Веќе се знаат речиси сите спецификации за iPhone 13, само што се чека од Apple да ги потврди. Веќе протекоа и футролите за тринаесеттата...


Следете го настанот со iPhone 13 во живо, откриена батеријата

Apple iPhone 13 серијата ќе биде со голема дизајнерска надградба, но има и многу други нешта за кои треба да бидеме возбудени. Настанот...


Најновите протекувања откриваат бои и мемории за iPhone 13 и iPhone 13 Pro

Аналитичарот Минг-Чи Куо ги споделил своите конфигурации за меморијата на iPhone 13 серијата: iPhone 13 mini iPhone 13 mini доаѓа со...


Дати на излегување на iPhone 13, 13 Pro 5G и AirPods 3

iPhone 13 5G и AirPods 3 би требало да бидат претставени на настанот на Apple следниот месец. Компанијата се уште официјално не ја...