Новости

Видео со разликите меѓу iPhone 14 Pro Max и iPhone 13 Pro Max

iPhone 14 серијата ќе биде лансирана за еден месец отприлик. 6.1-инчениот iPhone 14 Pro и 6.7-инчениот iPhone 14 Pro Max нема да имаат...


iPhone 14 ќе има подобрена LTPO технологија кај Pro-верзиите

Повеќето Android смартфони и Apple смартчасовници доаѓаат со always-on display за да ви овозможи информации за дата и часовник, кога...


Samsung ќе биде единствени снабдувач на OLED за iPhone 14!?

Apple купуваше OLED дисплеи за своите смартфони од Samsung од 2017 година, но компанијата сега ги намалува овие екрани и ќе бидат...


Предводникот Motorola Frontier ќе биде моќен со сензор од 200MP

Следниот предводник на Motorola би можел да биде со огромна резолуција на камерата. Motorola Frontier наводно ќе биде со 6.67-инчен...


Помалите iPhone 14 модели ќе пристигнат со екрани од 120Hz

Apple за прв пат ја имплементираше ProMotion технологијата, а минатогодишните iPhone 13 Pro и Pro Max беа првите телефони што ја добија...


Камера во Night Mode: Pixel 6 Pro против iPhone 13 Pro Max против Galaxy S21 Ultra

Кој телефон од овие ги прави најдобрите слики ноќе? Тоа можеме да го демонстрираме на сликите одоздола, направени од Google Pixel 6 Pro,...


Аналитичарите очекуваат продажба од 80 милиони iPhone телефони ова тримесечје

Аналитичарот Даниел Ајвс проценил дека би можеле да се продадат дури 80 милиони iPhone-и за време на последното тримесечје од 2021...


Google сака да ја збрише конкуренцијата со цените на Pixel 6

На интернет е објавена цената на Pixel 6 Pro, која почнува од 1200 долари во Велика Британија. Google Pixel 6 би требало да чини од $749...


Очекувајте подобри спецификации со S22 Ultra за истата цена

Веќе се откриени многу информации за Galaxy S22 Ultra, S22+, и S22. Ultra моделот ќе биде со 6.8 инчен 1440p дисплеј, Snapdragon...


Apple iPhone 13 5G фамилијата ја надминува минатогодишната на iPhone 12

Во првите шест дена после претставувањето на квартетот на Apple iPhone 13 серијата, 5G-смартфоните се покажале како повеќе барани со...


iOS 15 надградбата е официјално достапна за преземање

Три месеци откако Apple го откри iOS 15 за iPhone и iPod, финалната верзија е конечно подготвена за преземање за корисниците во светот....


Новиот iPhone 13 е хардверски ѕвер за љубители на фотографии и видеа

После следењето на настанот од Телефони.мк, можеме да кажеме дека Apple навистина се потрудиле да овозможат нешто поинакво. Официјално...


Слики со футроли за iPhone 13 со неверојатен дизајн

Веќе се знаат речиси сите спецификации за iPhone 13, само што се чека од Apple да ги потврди. Веќе протекоа и футролите за тринаесеттата...


Следете го настанот со iPhone 13 во живо, откриена батеријата

Apple iPhone 13 серијата ќе биде со голема дизајнерска надградба, но има и многу други нешта за кои треба да бидеме возбудени. Настанот...


Најновите протекувања откриваат бои и мемории за iPhone 13 и iPhone 13 Pro

Аналитичарот Минг-Чи Куо ги споделил своите конфигурации за меморијата на iPhone 13 серијата: iPhone 13 mini iPhone 13 mini доаѓа со...


Дати на излегување на iPhone 13, 13 Pro 5G и AirPods 3

iPhone 13 5G и AirPods 3 би требало да бидат претставени на настанот на Apple следниот месец. Компанијата се уште официјално не ја...


Нови слики тврдат дека iPhone 13 Pro ќе го има во златно-розева боја

Ликстерот Махин Бу објавил слики со iPhone 13 Pro во златно-розева (Rose Gold) боја на Twitter. Сликите може да бидат и од iPhone 13 Pro...


Титаниумски iPad е на менито на Apple за другиот септември

Apple се очекува да ги открие овој септември: Apple Watch Series 7, AirPods 3, iPad 9, iPad mini 6, и новата генерација на MacBook Pro....


iPhone 13 наводно се лансира третата недела во септември

Apple iPhone 13 серијата ќе биде претставена во третата недела на септември, што е напредок, со оглед на тоа што iPhone 12 беше објавен...


Боите на iPhone 13 Pro протекоа, ќе го има во златна верзија

Веќе знаеме голем дел од спецификациите на iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max, но се уште не ги знаеме боите. Новите iPhone модели ќе...


iPhone 13 ќе биде објавен на 14 септември, а излегува на 24 септември

Имаме уште два месеца додека да излезе iPhone 13 серијата, според Ден Ајвс, iPhone 13 ќе биде лансиран на 24 септември, а ќе биде...