Новости

Се шират муабети за телефоните на Apple, колку пари ќе биде iPhone 14

Имаме уште еден месец отприлика до најважниот настан на Apple годинава, во септември излегува новата iPhone 14 серија. Apple треба да се...


Samsung ќе биде единствени снабдувач на OLED за iPhone 14!?

Apple купуваше OLED дисплеи за своите смартфони од Samsung од 2017 година, но компанијата сега ги намалува овие екрани и ќе бидат...


Google сака да ја збрише конкуренцијата со цените на Pixel 6

На интернет е објавена цената на Pixel 6 Pro, која почнува од 1200 долари во Велика Британија. Google Pixel 6 би требало да чини од $749...


Apple iPhone 13 5G фамилијата ја надминува минатогодишната на iPhone 12

Во првите шест дена после претставувањето на квартетот на Apple iPhone 13 серијата, 5G-смартфоните се покажале како повеќе барани со...


iPhone 13 добива импресивни перформанси со најновиот A15 Bionic GPU

Во споредба со iPhone 5S, нјановиот iPhone 13 добива за 91% подобри графички перформанси. Ако ги споредиме сите чипови од 2015 година,...


Кои модели на iPhone ќе ги претстави Apple во 2022!?

Само што Apple ги претстави новите четири модели на iPhone 13, а на мрежата веќе од вчера се појавија гласини за моделите што ги...


iOS 15 надградбата е официјално достапна за преземање

Три месеци откако Apple го откри iOS 15 за iPhone и iPod, финалната верзија е конечно подготвена за преземање за корисниците во светот....


Новиот iPhone 13 е хардверски ѕвер за љубители на фотографии и видеа

После следењето на настанот од Телефони.мк, можеме да кажеме дека Apple навистина се потрудиле да овозможат нешто поинакво. Официјално...


Слики со футроли за iPhone 13 со неверојатен дизајн

Веќе се знаат речиси сите спецификации за iPhone 13, само што се чека од Apple да ги потврди. Веќе протекоа и футролите за тринаесеттата...


Следете го настанот со iPhone 13 во живо, откриена батеријата

Apple iPhone 13 серијата ќе биде со голема дизајнерска надградба, но има и многу други нешта за кои треба да бидеме возбудени. Настанот...


Најновите протекувања откриваат бои и мемории за iPhone 13 и iPhone 13 Pro

Аналитичарот Минг-Чи Куо ги споделил своите конфигурации за меморијата на iPhone 13 серијата: iPhone 13 mini iPhone 13 mini доаѓа со...


Дати на излегување на iPhone 13, 13 Pro 5G и AirPods 3

iPhone 13 5G и AirPods 3 би требало да бидат претставени на настанот на Apple следниот месец. Компанијата се уште официјално не ја...


Титаниумски iPad е на менито на Apple за другиот септември

Apple се очекува да ги открие овој септември: Apple Watch Series 7, AirPods 3, iPad 9, iPad mini 6, и новата генерација на MacBook Pro....


iPhone 13: Кога излегува, цена и спецификации на екраните и батериите

Има уште 2 месеца додека да пристигне iPhone 13 серијата, но веќе имаме прилично информации што да очекуваме од Apple 2021 смартфоните....


Објавени футроли и рендери, што би биле најслични со iPhone 13 моделите

Benks е производител на додатоци за смартфони, кој споделил слики од футроли, изработени за следната iPhone 13 серија. Сликите се...


iPhone 13 и iPhone 13 Pro футроли објавени со поголема испакнатина за камерите

Можеби не е најважно кога ќе се објави футрола на телефон што се уште не е излезен, но важен е за предвремено да се детектира дизајнот на...


iPhone 13, 13 Pro, 13 Pro Max и 13 Mini ќе бидат со поголеми батерии

Годинава можеби Apple iPhone 13 нема да има огромни промени во дизајнот, но сигурно ќе има некои промени вредни за восхит. iPhone 13 Pro...


Драстично зголемување на батериите на iPhone 13 серијата

За 3 месеци отприлика Apple ви требало да ја претстави новата генерација на iPhone. За моделите од серијата 13 знаеме веќе многу...


iPhone 13 mini ќе има поголеми камери на задната страна

Apple ќе понуди неколку новитети во серијата на премиум смартфони iPhone 13 особено во делот за камера, а добрите вести се дека тие...


Дизајнот на iPhone 13 Pro Max и iPhone 13 Mini: Поголема испакнатина за камерата и поголеми сензори

Протекоа нови слики со дизајнот на камерата за iPhone 13 Pro Max и iPhone 13 Mini. Според Филип Корој (YouTube каналот...


Минг-Чи Куо: Какви подобрувања ќе има iPhone во 2022 година

Минг-Чи Куо тврди дека iPhone 13 mini ќе биде последниот модел од својата категорија, односно последниот mini модел. Со оглед на тоа што...