Новости

Apple ќе ги открие iPhone 14, Apple Watch 8 и AirPods Pro 2 на 13 септември

Следниот iPhone ќе биде откриен во септември, како и секоја година: 6.1-инчен iPhone 14, 6.7-инчен iPhone 14 Max, 6.1-инчен iPhone 14...


Apple ќе ја изигра ЕУ и ќе воведе безжично полнење кај iPhone 15 (2023)

ЕУ воведе стандардизација на полначот да биде за сите производители на смартфони со USB C. Apple сепак најде дупка во законот и така...


iPhone 14 Pro со подобар хардвер, iPhone 14 со ланскиот процесор

Apple за четири месеци се очекува да ја претстави новата генерација на смартфони, два послаби iPhone телефони со минатогодишните...


iPhone 14: Производството на новиот модел на Apple се зголеми пред лансирањето

Apple би можел да биде под ризик од новите низа затварања во Кина поради Covid-19 мерките, па затоа се шпекулира дека компанијата почнала...


iPhone 14 протече со скицирани цртежи, кои се разликите меѓу четирите модели

6.1-инчениот iPhone 14 Pro и 6.7-инчениот iPhone 14 Pro Max ќе бидат со нов дизајн, додека регуларните модели 6.1-инчениот iPhone 14 и...


Samsung ќе биде единствени снабдувач на OLED за iPhone 14!?

Apple купуваше OLED дисплеи за своите смартфони од Samsung од 2017 година, но компанијата сега ги намалува овие екрани и ќе бидат...


Кои iPhone модели ќе ги снема со пристигнувањето на iPhone 14

Apple ја стопираше продажбата на iPhone 12 Pro и iPhone XR после претставувањето на iPhone 13 минатата година, а сега излегуваат...


iPhone 14: Конечниот дизајн и спецификациите протекоа

Apple iPhone 14 започнал со EVT тестирање, според аналитичарот Џеф Пу од Haitong International Securities. Се очекува iPhone 14 Pro да...


Куо: Поголем 48MP сензор има зад камерата на iPhone 14 Pro

Следните премиум смартфони на Apple ќе бидат iPhone 14 Pro и Pro Max, кои најверојатно ќе имаат здебелена испакнатина за камерата. Се...


iPhone 14 може да заглави со истиот A15 Bionic процесор и истиот екран

Минг-Чи Куо тврди дека Apple ќе го остави истиот чип во два модела на iPhone 14 серијата, т.е. A15 Bionic чипот што беше вграден во...


iPhone 14 Pro: Рендери со поинаква боја за следниот премиум iPhone

Apple се спрема за следниот премиум модел во септември. Сега излегуваат CAD рендери со iPhone 14 Pro, но од ликстерите што најчесто ги...


iPhone 14 започнува со пробно производство

Првите чекори со производството на iPhone 14 се започнати. UDN објави дека дизајнот на iPhone 14 е во пробна фаза на производство, што...


iPhone 14 Pro со двојна дупка на селфи камерата, сака да му одржи лекција на Android

iPhone 14 Pro би требало да пристигне со нов дизајн на засек, а експертите велат дека со оваа иновација ќе го научи Android на лекција за...


Помалите iPhone 14 модели ќе пристигнат со екрани од 120Hz

Apple за прв пат ја имплементираше ProMotion технологијата, а минатогодишните iPhone 13 Pro и Pro Max беа првите телефони што ја добија...


iPhone 14 Pro протече со целосен екран без засек

Apple е спремен да го исфрли засекот на екранот кај iPhone 14 Pro моделите со тоа што за селфи камерата ќе вгради punch hole. Face ID...


iPhone 14 Pro ќе биде првиот со 48MP главна камера и 8GB RAM

iPhone 13 беше со 12MP главна камера, но Apple веќе го извадил максимумот од камерата со таа резолуција, што значи дека следниот iPhone...


Евтиниот iPhone SE 3 пристигнува на почетокот на 2022

Apple уште на почетокот на 2022 би можел да ја претстави новата генерација на iPhone. Тоа нема да бидат топ моделите од iPhone 14...


USB-C за iPhone 14 Pro моделите, Apple дизајнирал 5G модем чип за 2023

iPhone 14 Pro изгледа дека се движи конечно кон USB-C влез за полнење без соодветниот Lightning влез. Apple би можел исто така да користи...


Футуристички концепт дизајн на iPhone 14 со драстични промени

YouTube каналот ConceptsiPhone објавил видео со концепт на следниот iPhone 14, за што дизајнот го визуелизирале самите и претпоставиле...


LG Display наводно развива екран за iPhone 14 Pro со hole-punch

Корејските медмиуми пишуваат дека LG Display почнал да развива технологија за “Under Display Camera” (UDC) за смартфони и таблети. Оваа...


Apple влегува на VR и AR пазарот со нови очила во 2022

Љубителите на Apple следната година ќе бидат изненадени со нов производ, со кој што компанијата ќе влезе на пазарот за виртуелна и...