Новости

iPhone 15 и iPhone 15 Plus нема да имаат ProMotion и Always-On Display

Една од главните точки кај iPhone 14 серијата беше имплементација на Always-On Display функција кај iPhone 14 Pro и iPhone 14 Pro Max....


iPhone 14 Pro Max се продава за 1.100 долари, знаете ли колку чинат неговите компоненти

Телефоните на Apple никогаш не беа евтини, но со текот на времето, компанијата го зголеми бројот на модели, кои што ги претставува и...


Внимавајте, лажни страници продаваат iPhone за 125 денари!

Facebook страница отворена од вчера, денеска пушта реклами дека се продава iPhone 14 Pro за 125 денари, наводно затоа што iStyle бил...


iPhone 15 Ultra изгледа многу шик со рендери од фановите

Најдобриот iPhone 15 модел се очекува да биде подобар од iPhone 14 Pro Max и би можел да се нареквуа iPhone 15 Ultra. iPhone 15 Ultra ќе...


Продажбата во Q4 докажува дека корисниците плаќаат за иновации

Аналитичката компанијата Kantar открива дека во четвртото тримесечје од 2022 година, пазарот со iOS смартфони демонстрирал раст на...


iPhone 15 Ultra ќе има подобри слики и перформанси од iPhone 15 Pro

Марк Гурман открива дека најновиот оперативен систем iOS 17, со кодно име Dawn, нема да има многу нови алатки. Ликстерот LeaksApplePro...


Apple изгуби милијарда долари од пазарната вредност

Од почетокот на минатата година, Apple надмина две милијарди долари вредност, и достигна трилион долари. Тоа беше одличен деловен...


iPhone 14 Plus продажбата ќе ја намали цената на iPhone 15 Plus

iPhone 14 и iPhone 14 Plus, не се продаваат како што се очекуваше Apple. Наводно компанијата е приморана да ги насочи своите ресурси кон...


Нови информации за најмоќниот iPhone, цената ќе биде превисока

Застојот во Кина поради пандемијата лошо ќе влијае врз производството и пордажбата на iPhone. Проблем е намалената понуда на iPhone 14, а...


iPhone 15 Ultra би можел да биде најскапиот телефон на Apple

iPhone 15 Ultra се очекува да пристигне во следниот септември, заедно со цела серија. LeaksApplePro објави во меѓувреме дека најскапиот...


Pininfarina направи футрола за iPhone, само 99 има во цел свет

Pininfarina е позната дизајнерска компанија за автомобили, која што овој пат дизајнирала Inkar x Pininfarina маска за iPhone и планира...


Хаосот во Foxconn може предизвика недостаток од 6 милиони iPhone-и

Foxconn се уште е во хаос, кој што може да предизвика проблем со производството на iPhone 14 Pro. Фабриката наводно има капацитет за...


iOS 16.03 доаѓа наскоро за да ги уништи баговите

Претходно пишувавме дека Apple има проблем со iOS 16, па затоа сега направил безбедносна закрпа во iOS 16.0.3, кој што доаѓа наскоро за...


Багот кај iPhone 14 Pro и 14 Pro Max ги рестартира телефоните кога се полнат

Како што растат коментарите за багот кај iPhone 14 серијата, така стагнира и продажбата на новите предводници на Apple. iPhone 14 Pro и...


Нов iOS 16 баг може да ви го заклучи Apple Mail профилот

Apple го лансираше iOS 16.02, кој уништува багови што ги имаше на iPhone 14 Pro моделите. Проблемот беше кога корисниците ја вклучуваат...


Се тресе ли вашиот iPhone 14 Pro кога снимате видео?

Изгледа дека некои iPhone 14 Pro и iPhone 14 Pro Max корисници имаат проблеми со употребата на задната камера за снимање на видеа....


Претставен iPhone 14 со 4 модели

Apple ја претстави новата генерација на iPhone, која годинава доаѓа со четири модели. Најголем дел од новитетите се во очекуваниот опсег...


Закажано лансирањето на Apple iPhone 14, официјално со дата

Моментот што сите го чекаме е тука, на врата. Apple фановите ќе може да се израдуваат на 7 септември, iPhone 14 семејството официјално...


Apple ќе биде првиот со 3nm чип од TSMC

Глобалниот производител за чипови Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) и Samsung обезбедуваат оваа година 3nm чипови. Колку...


Медиумите откриваат точна дата за откривање на iPhone 14

Apple годинава ја открива новата генерација на смартфони, така што и без официјални најави отприлика можеме да знаеме кога може да ги...


Видео со разликите меѓу iPhone 14 Pro Max и iPhone 13 Pro Max

iPhone 14 серијата ќе биде лансирана за еден месец отприлик. 6.1-инчениот iPhone 14 Pro и 6.7-инчениот iPhone 14 Pro Max нема да имаат...