Новости

iPhone 15 серијата ќе биде без физички типки

Цела iPhone 15 серија ќе биде со Dynamic Island опција (која оваа година беше претставена само со Pro серијата) и USB-C влез, што е...


iPhone 15 Ultra со поголеми дизајнерски промени следната година

Лансирањето на iPhone 14 е веќе зад нас, а сега му доаѓа редот на iPhone 15. iPhone 14 Pro и Pro Max се опремени со A16 Bionic процесор....


iPhone 15 ќе ги отстрани страничните физички копчиња

Apple се спрема за да ги отстрани копчињата од страната кај iPhone 15, според најновите шпекулации. Новите копчиња најверојатно ќе...


iPhone 15 во 2023 година доаѓа со новата опција Dynamic Island

Само што беа претставени новите модели на iPhone, а Apple веќе се спрема за следниот септември во 2023 година. Ќе има четири нови модели...


Samsung ќе му помогне на Apple да го отстрани засекот кај iPhone 15 Pro (2023)

следната година ќе го отстрани неговиот фамозен засек за селфи камерата кај iPhone 15, каде што се наоѓаат камерата и Face ID. Според...


Apple спрема редизајн на iPhone SE за 2024 година

Гласините за најновиот најевтин iPhone кружат низ социјалните мрежи веќе некое време и според нив претстојната генерација на Apple...


Apple ќе го лансира iPhone 15 Pro без ниту еден влез

Изгледа дека Apple размислува да не вгради ниту еден влез за ништо. Недостасува само да го смислат безжичниот полнач и така ќе го исфрлат...