Новости

iPhone SE 4 би можел да пристигне во 2025 со Apple 5G модем

Ценовно прифатливиот смартфон на Apple iPhone SE 3 (2022) е еден од најдобрите буџетски смартфони досега. Но, време е за нов модел, за...


Apple ќе им објави војна на буџетските Android телефони со iPhone SE 4

Луѓето ги обожаваат сите iPhone модели, без разлика дали се нови или стари модели, евтини и скапи. Apple очигледно нема да престане со...


Apple го менува мислењето, повторно ќе има развој на евтин телефон

Apple наводно го променил мислењето и продолжува со развојот на iPhone SE 4. Според тие информации, дијагоналата на екранот ќе биде 6,1...


Apple целосно се откажува од iPhone SE!?

iPhone SE е најевтин смартфон на Apple, за кого се очекуваше дека ќе има повторно таков модел во 2024 година, со помал екран, нов...


Apple би можел да ги промени плановите за најевтиниот iPhone SE

Apple никогаш не ги објавува своите планови за нови уреди, а благодарение на аналитичарите и познавачите на технолошкиот пазар многу...


iPhone SE 4 протече со нови рендери за 2023 година

Претходниот месец излезе новиот iPhone 14, но време е сега за уредите од средната класа, кои што е се поевтини за корисниците. Се...


Новиот iPhone SE доаѓа со голем дисплеј и го отфрла Home копчето

Apple годинава ја претстави новата генерација на својот ценовно прифатлив модел iPhone SE. Неговите карактеристики се прифатлива цена,...


Почнува „најамбициозниот период за Apple”

Пред Apple е „најамбициозниот период на претставување на нови производи во историјата“, коментирал Марк Гурман, за периодот од оваа есен...


Ако користите постар телефон од iPhone 8, Apple има важно предупредување за вас

Новиот оперативен систем iOS 16 доаѓа следната есен. Постарите модели на iPhone нема да можат да добијат нов iOS 16, затоа што Apple...


Apple ја лансираше Self Service Repair Program, ќе можете сами да го поправите својот iPhone!

Во ноември 2021 година, Apple најави дека ќе лансира програма за самопоправка на своите смартфони во 2022 година. Apple официјално ја...


Кои iPhone модели ќе ги снема со пристигнувањето на iPhone 14

Apple ја стопираше продажбата на iPhone 12 Pro и iPhone XR после претставувањето на iPhone 13 минатата година, а сега излегуваат...


iPhone SE (2022) има изненадувачки голема батерија внатре

Новиот iPhone SE (2022) е третата генерација на iPhone SE, кој сега излезе на YouTube, откривајќи интересни детали за буџетскиот iPhone...


iPhone SE 3 има нова алатка за автентификација што ќе ја има во iPhone 14

Првиот евтин 5G смартфон на Apple е iPhone SE 3, кој од вчера се пушти во продажба и Bloomberg сега ја открива новата "on-device...


Apple ги претстави iPhone SE 3 и iPad Air 5 со екстра перформанси

Apple го претстави новиот iPhone SE 3, кој чини 429 долари и нема да биде толку евтин како што медиумите претпоставуваа, кој овозможува...


Протече првата слика со следниот темно зелен iPhone 13

Настанот Apple's Peek Performance ќе се одржи денес и ќе бидат откриени новите модели на iPhone SE 3, iPad Air 5, нови Mac модели со...


Apple утре ги открива новите iPhone SE 3 и iPad Air 5

Утре ќе се реализира новиот настан на Apple Peek, каде ќе бидат претставени новите iPhone SE 3 и iPad Air 5. Компанијата ќе го претстави...


iPhone SE 3 ќе биде многу поевтин, до 300 долари

Apple ќе презентира неколку нови уреди во 2022 година, од кои што големо внимание ќе привлече и iPhone SE 3, од кого се очекува да има...


Apple почна со производство на новите модели на iPhone и iPad

Apple за оваа година планира најголем број на хардверски новитети досега, нови модели на смартфони, таблети, часовници, лаптопи и десктоп...


Apple спрема редизајн на iPhone SE за 2024 година

Гласините за најновиот најевтин iPhone кружат низ социјалните мрежи веќе некое време и според нив претстојната генерација на Apple...


Apple има план како да привлече милион корисници од Android

iPhone е редовно на списокот на најпопуларни и најпродавани телефони, но цената е единствената пречка за доминација на пазарот. Нивните...


Евтиниот iPhone SE 3 пристигнува на почетокот на 2022

Apple уште на почетокот на 2022 би можел да ја претстави новата генерација на iPhone. Тоа нема да бидат топ моделите од iPhone 14...