Новости

MacBook Pro добива слот за SD картички со редизајнот

MacBook Pro е со истиот дизајн во последните неколку години, а сега со новиот редизајн ќе се промени само нешто ситно. Тоа не е изгледот,...


Ова е идниот Samsung Galaxy S21 Ultra 5G со неговата камера

Стив Хемерстофер објави видео рендер со идниот предводник на Samsung и може да го погледнете во агол од 360 степени. Макс Вејнбах сподели...


LG ги претстави новите евтини смартфони: K62, K52 и K42

LG ги претстави новите K62, K52 и K42 смартфони, кои се со прифатлива цена, 6,6-инчен HD+ дисплеј, главна камера од 48MP, ултраширока...


Samsung Galaxy S30 (S21): Дата, цена и спецификации

Samsung Galaxy S30 се очекува да пристигне во февруари 2021, а во меѓувреме протекоа спецификациите што се очекуваат од новиот...


Фоткање со LG V60 ThinQ пред официјалното излегување

Минатата недела LG V60 ThinQ беше откриен од LG со правоаголен камерен модул, со главна камера од 64MP+16MP+13MP, плус Time of Flight...


Zanco го претстави најмалиот мобилен на светот - Tiny t2

Со тежина од само 31 грам и големина на просечен привезок за клуч, Tiny t2 е новиот мал и функционален мобилен што британската компанија...


First Look на Nokia 2.2: Helio A22 процесор и Android One софтвер

HMD Global го има најевтиниот Android One смартфон - Nokia 2.2. Уредот дефинитивно вреди, а многу малку бара да го платите. Со големиот...


Доаѓа LG G5 во 2016 - помоќен од постариот брат LG G4

Последниот LG G4 не фасцинираше со својот дизајн и перформансите...


Android ќе го воскресне BlackBerry

Добар потег е одлуката на BlackBerry да се префрли на софтверот на Android...


Lava Pixel V1 - клониран од Galaxy S6 и iPhone 6

Google повторно напаѓа со нов смартфон, со кој сака да се позиционира добро...


Samsung Galaxy S6 (Edge) доби футрола со батерија и microSD

Футролата за заштита Offgrid им излегува во пресрет на корисниците за два проблема на овој телефон...


Incipio го реши недостигот на меморија на Galaxy S6 и S6 Еdge

Incipio ја пушти во употреба иновативната заштитна маска за Samsung Galaxy S6 и S6 Еdge со можност за користење на microSD мемориска...


Евтина 200 GB microSD картичка - 200 долари

SanDisk ги помрднува границите напред со технологијата за складирање на податоци...


SanDisk microSD картички од 200 GB - Решение за проблемот со меморија

SanDisk ќе се обиде да го реши проблемот со ограничената меморија на новите Android смартфони со ултра microSD мемориски картички кои ќе...


Saygus V2 е првиот смартфон со 320 GB мемориски капацитет

Saygus V2 е првиот смартфон со мемориски капацитет од 320 GB. Saygus V2 има основна меморија од 64 GB, а има можност за надополнување со...


LG G3 ќе има мемориска од 2 терабајти

LG UK гордо најави дека LG G3 нивниот нов супер смартфон ќе има microSD мемориска картичка со рекорден капацитет од дури 2 терабајти што...


Новиот HTC One е уште подобар

Тајванскиот производител лансираше нова верзија на супер смартфонот HTC One која со себе носи две големи подобрувања. Најпрво новата...


Nokia 108 по цена од само 29 долари

Финската компанија повторно лансираше едноставен мобилен телефон на пазарот кој не потсетува на едни не така дамнешни времиња кога беше...


Што му фали на Samsung Galaxy S IV !?

Телефонот кој претендира да го добие епитетот или титулата најдобар на светот има еден голем недостаток.


Зошто Nokia Lumia 920 нема слот за microSD картичка?

Веројатно кога вчера ги прочитавте вестите за Nokia Lumia 920 и Nokia Lumia 820 забележавте дека 902 нема слот за microSD картичка за...


Ново дуо од Acer со два SIM-а

Само за кратко, на официјалната страница на Acer, можеби по грешка, се појавија слики и перформанси за новиот смартфон од Acer со две SIM...