Новости

E-Tinex е новата онлајн продавница за нарачки од дома

Tinex е еден од најголемите синџири со маркети во Македонија, затоа сегашната вест со онлајн верзија е голема...


Веб страница што продава фрлени работи вреди 20 милијарди долари

За само 3 години, e-commerce сајтот Pinduoduo се наметна како една од најбрзо растечките стартап компании ...


Amazon: 3.000 нови продавници без каса до 2021г.

Amazon прво почна како онлајн платформа, која на големо воведува иновации во областа на продажбата со ....


Прва конференција за е-трговија во Македонија во октомври

20 домашни и меѓународни експерти ќе дискутираат за е-трговија на 26 октомври, 2018 година, во Скопје...


Amazon отвара уште една продавница без благајна

Amazon пред две години прикажа како ја замислуваат иднината на купувањето во продавниците наместо класичен ...


PayPal прави промени во банкарството со нови услуги

PayPal воведува иновација со дебитна картичка, која ќе може да се употребува за плаќања и вадење...


eBay му го укинува приматот за плаќање на PayPal

Онлајн шопинг гигантот eBay реши да му го тргне приматот на PayPal за вршење на главните трансакции, плаќања и обработка на нарачки од...


Alibaba ќе биде рамо до рамо со Google, Amazon и Microsoft

Alibaba претендира да стане глобална етаблирана компанија, нејзиниот основач Џек Ма има големи планови, со тоа што сака да биде рамо до...


Video: Amazon лансираше „магично стапче“ за шопинг

Amazon го претстави Dash Wand како „магично стапче“ со кое треба само да го кажете името на предметот и преку софтверот за пребарување...


Преку Google Home може да се прават и шопинг нарачки

Смарт асистентот Google Home доби нова гласовна команда преку која корисниците може да нарачуваат производи од онлајн сајтови за продажба. 


Alibaba е блокирана на црната листа на САД!

САД ја вратија веб страницата на Alibabа на црниот список, поради онлајн продажба на фалсификувани продукти и прекршување на правото за...


Хакери украле милиони од резиденти - Банката ги вратила

Банката Tesco доживеала голем пораз од хакери, кои ги испразниле сметките на 20 илјади резиденти. Банката вели дека бројот е помал и...


Google „ќе дизајнира“ облека според вашата индивидуалност

Во светот на модата се вртат многу пари, а кога Google ќе намириса профит, веднаш се фрла на работа. Во соработка со германската...


Google Play редизајниран во полза на корисниците

Ќе добиете подобро корисничко искуство со Google Play, затоа што онлајн продавницата е значително подобрена со помош на директните...


Magic Leap - онлајн купување со виртуелна реалност

Онлајн купувањето оди напред и отсега ќе може да купуваме од дома со проширена, виртуелна реалност. Нема дилема дека таквото купување...


Android денес е многу повеќе безбеден од порано

Корисниците сега имаат многу помалку проблемо со безбедноста, иако им се закануваат голем број на потенцијални вируси. Тоа се однесува...


24 часа продавница функционира само преку телефон

Шевдскиот град Викен можете да купите секаква храна во било кое време, поточно во продавница што работи дено-ноќно 24 часа, без физички...


ОПМ: Многу измами со електронскиот шопинг во Македонија

Надлежните од Организацијата на потрошувачи на Македонија (ОПМ) предупредуваат дека граѓаните да бидат особено внимателни при купувањето...


Внимавајте како купувате за време на празниците

Црниот петок или „Black Friday“ го означи почетокот на празничното купување...


Што е прво купено онлајн?

Првото купување на интернет е извршено на 11 август, 1994 година...


Почнува Cyber Monday, загрејте ги кредитните картички за шопинг

За разлика од традиционалниот шопинг празник Black Friday кога има огромни турканици, инциденти, лажни попусти и многу трговски трикови,...

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm