Новости

Новата Samsung Galaxy S22 серија изработена од стари рибарски мрежи и морска пластика

Се уште немаме официјална информација од Samsung, но се зборува дека новите телефони се направени од рибарски мрежи и морска пластика, со...


Новиот iPhone 13 е хардверски ѕвер за љубители на фотографии и видеа

После следењето на настанот од Телефони.мк, можеме да кажеме дека Apple навистина се потрудиле да овозможат нешто поинакво. Официјално...


Samsung Galaxy S21 серија: Што да очекуваме од трите нови модели?

На 14 јануари, во 16:00 часот, Телефони.мк во живо ќе го следи настанот на Samsung Unpacked, на кој ќе биде презентирана Galaxy S21...


Samsung Galaxy Fold во Македонија може да се најде овде

Телефони.мк малку истражуваше и откри дека престижниот преклопен смартфон на Samsung може да се најде само на едно место. Samsung Galaxy...


Одбројуваме неколку часа до новата Huawei P40 серија

Денес Huawei ја открива новата P40 серија, за која веруваме дека ќе ни донесе многу иновации во фотографскиот и видео сегментите. Во...


Huawei го претстави Mate XS во Македонија

Поради тоа што MWC беше официјално откажан, Huawei го претстави новиот преклопен смартфон на стриминг настан. Екипата на Телефони.мк...


Samsung Galaxy S10 и Note10: Телефони кои што ја одбележаа 2019 година

Во растечката индустрија на паметни телефони, секој месец излегуваат нови модели, меѓутоа само најквалитетните успеваат да привлечат...


ФОТО: iPhone 11 Pro, 11 Pro Max и Apple Watch Series 5

Интересно, но без преголеми очекувања, така би можело да се опише моментот кога Тим Кук со колегите ги претстави новитетите на кои...


Google translate преведува физички знаци на македонски

Google ја вгради можноста за препознавање и преведување на физички знаци или зборови...


Со telefoni.mk и Roamer MK до најевтин роаминг во странство

Првиот снег ни ја разбуди желбата за мал зимски одмор и по можност патување во странство до некои од популарните зимски и скијачки...


telefoni.mk во трка за сајт на годината

telefoni.mk најчитаниот портал за мобилна технологија во Македонија доби три номинации од претстојното доделување на наградите „Сајт на...


Бренд на годината

Најчитаниот сајт за мобилни телефони и технолгоија, telefoni.mk избира најдобар бренд за 2012-та година. Како и секогаш најважни ни се...