BlackBerry Curve 8300

BlackBerry Curve 8300
6.3
6.4
6.4
Вкупно гласови: 15
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Мрежа 3G
Објавен2007, Мај
Големина
Димензии107 x 60 x 15.5 mm
Тежина111 g
Дисплеј
Тип65K бои
Димензии320 x 240 пиксели
 - Цела QWERTY тестатура
- Trackball за навигација
- Позадини
Звонење, тонови
ТипПолифонични (32 канали), MP3
3.5mm jack
Меморија
АдресарДа со слики
ПовициИма
Интерна
Слот за картичка микроSD (TransFlash)
 - 64 MB флеш меморија
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G Нема
WLANНема
BluetoothYes, v2.0 with A2DP
Infrared port Не
USBИма
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели, видео, блиц
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
ПоракиSMS, MMS, Email, Instant Messaging
ПребарувачHTML
ИгриИма, можност за превземање
Боја Црна
- Java
- Media плеер
- BlackBerry мапи
- Организатор
- Калкулатор
- Говорно бирање
- Вграден интерфон
- To-do листа
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1100 mAh
Во мирување До 408 часа
РазговорДо 4 часа