Apple iPhone

Apple iPhone

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

7.6
7.2
7.3
Вкупно гласови: 347
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 6.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
Објавен2007, Јуни
Големина
Димензии115 x 61 x 11.6 mm
Тежина135 g
Дисплеј
ТипЕкран осетлив на допир,16М бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи
 - Влезен метод со повеке допири
- Акцелеметарски сензор за автомацко ротирање
- Сензор за оддалеченост  за автмацко исклуцување
Звонење, тонови
ТипПолифонични, MP3
3.5mm jack
Меморија
АдресарНелеимитирано, полиња со слика
Повици100 повикани, примени и пропуштени повици
Интерна
Слот за картичка Нема
 -4/8/16 GB поделена меморија
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G Нема
WLANWi-Fi 802.11b/g
BluetoothДа, v2.0
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSMac OS X v10.4.8
ПоракиSMS, Email
ПребарувачHTML (Safari)
Игри/
Боја Црна
- Google Maps
- Widgets подржува
- iPod аудио/видео плеер
- PIM iвклуцувајки календар, to-do листа
- TV излез (firmware 1.1.1)
- Уредувач и прелистувач на слики
- Гласовна меморија
- Вграден интерфон
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување До 250 часа
РазговорДо 8 часа