BlackBerry Bold 9000

BlackBerry Bold 9000
7.5
7.5
7.5
Вкупно гласови: 71
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
Објавен2008, Мај
Големина
Димензии114 x 66 x 14 mm
Тежина133 g
Дисплеј
Тип65K бои
Димензии480 x 320 пиксели
 - Целосна QWERTY тастатура
- Trackball за навигација
- Позадини
Звонење, тонови
ТипПолифонични, MP3
3.5mm jack
Меморија
АдресарПолиња со слика
ПовициИма
Интерна
Слот за картичка microSD (TransFlash), microSDHC, до 8 GB
 - 128 MB flash меморија
- 1 GB storage меморија
- 624 MHz процесор
Податоци
GPRSКласа 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEКласа 10, 236.8kbps
3G HSDPA, 3.6 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g
BluetoothДа, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBИма, v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели, видео, блиц
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSBlackBerry OS
ПоракиSMS, MMS, Email, Инстант пораки
ПребарувачHTML
ИгриИма, можност за превземање
Боја Црна
- Вграден GPS
- BlackBerry мапи
- DataViz Прелистувач/ едитор на документи
- Java
- Медиа плеерMP3/WMA/AAC+
- Видео плеер DivX/WMV/XviD/3gp
- Организатор
- Калкулатор
- Говорно бирање
- Вграден интерфон
- Диктафон
Батерија
ТипСтандрдна батерија, Li-Ion 1500 mAh
Во мирување До 310 часа
РазговорДо 5 часа