Apple iPhone 3G

Apple iPhone 3G

Продажна цена

  • Apple iPhone 3G
  • Ledikom - 26.000 ден.
7.9
7.8
7.8
Вкупно гласови: 983
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
Објавен2008 Јули
Големина
Димензии115.5 x 62.1 x 12.3 mm
Тежина133 g
Дисплеј
ТипЕкран осетлив на допир, 16M бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи
 - Интеракција преку екранот осетлив на допир
- Акселерометар сензор за автомацко ротирање
- Сензор за автомацко исклучување
Звонење, тонови
ТипПолифонични, MP3
3.5mm jack
Меморија
АдресарНелимитирано, полиња со слика
Повици100 повикани,примени, пропуштени повици
Интерна
Слот за картичка Нема
 8/16 GB поделена меморија
Податоци
GPRSДа
EDGEима
3G HSDPA
WLANWi-Fi 802.11b/g
BluetoothДа, v2.0
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSMac OS X v10.4.10
ПоракиSMS, Email
ПребарувачHTML (Safari)
Игринема
Боја Црн (8/16 GB), бел (8 GB)
- Вграден GPS
- A-GPS функција
- Google Maps
- Widgets подржува
- iPod аудио/видео плеер
- PIM вклучува календарот, to-do листа
- TV излез
- Уредување и преглед на сликите
- Гласовна меморија
- Вграден интерфон
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување До 300 часа
РазговорДо 10 часа