BlackBerry Pearl Flip 8220

BlackBerry Pearl Flip 8220
6.7
8.2
8.6
Вкупно гласови: 10
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G
ОбјавенСептември 2008
Големина
Димензии101.1 x 50 x 17.5 mm
Тежина102 g
Дисплеј
Тип65K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 2.6 инчи
 - QWERTY тастатура - Trackball навигација - Позадини
Звонење, тонови
ТипПолифонични, MP3
3.5mm jack
Меморија
АдресарПолиња со слика
Повицида
Интерна
Слот за картичка microSD (TransFlash), microSDHC, до 8 GB
 
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G Нема
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g
BluetoothИма, v2.0 со A2DP
Infrared port Не
USBИма, v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели, LED блиц, видео
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSBlackBerry OS
ПоракиSMS, MMS, Email, Instant Messaging
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна
BlackBerry мапи - Едитор за документи (Word, Excel, PowerPoint, PDF) - Media player MP3/WMA/AAC+ - Video player DivX/WMV/XviD/3gp - Организер
Батерија
ТипStandard battery, Li-Ion 900 mAh
Во мирување До 336 часа
РазговорДо 4 часа