Apple 3GS

Apple 3GS
7.5
6.5
6.5
Вкупно гласови: 81
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G2G GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G HSDPA 850 / 190
Мрежа 3G
Објавен2009
Големина
Димензии115.5 x 62.1 x 12.3 mm
Тежина135 g
Дисплеј
ТипTFT капацитивен екран на допир, 16M бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи
Звонење, тонови
ТипВибрации, превземање полифони, mp3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
АдресарНеограничено, повик со слика
Повици100 дојдовни, појдовни, пропуштени
Интерна
Слот за картичка Нема
 
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G HSDPA, 7.2 Mbps
WLANWi-Fi 802.11b/g
Bluetoothv2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBv2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, aвтофокус, гео-тагирање, видео VGA@30fps
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSiPhone OS (базирано на Mac OS)
CPUARM Cortex A8 600 MHz, PowerVR SGX графика
RAM256 MB, 16 GB/ 32 GB внатрешна
GPSИма, A-GPS поддршка
РадиоНема
ПоракиSMS, MMS, Email
ПребарувачHTML (Safari)
ИгриИма
Боја Црна, бела
Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување До 300 часа
РазговорДo 12 часа (2G) / дo 5 часа (3