HTC Wildfire

HTC Wildfire
7.1
7.1
7.0
Вкупно гласови: 47
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G2G GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G HSDPA 900 / 210
Мрежа 3G
Објавен2010, Мај
Големина
Димензии106.8 x 60.4 x 12 mm
Тежина118 g
Дисплеј
ТипTFT капацитивен екран осетлив на допир, 16М бои
Димензии240 x 320 пиксели, 3.2 инчи
 

- Мултитач екран 
- Aкцелерометар сензор за авто-ротирање 
- Контроли осетливи на допир 
- Сензор за автомацко исклучу

Звонење, тонови
ТипMP3
3.5mm jack
Меморија
АдресарНеограничено, повик со слика
ПовициНеограничено
Интерна
Слот за картичка microSD, до 32GB
 

Внатрешна - 384 MB RAM; 512 MB ROM

Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 2 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothИма, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBИма, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSAndroid OS, v2.1 (Eclair)
CPUQualcomm MSM 7225 528 MHz процесор
GPSИма, со A-GPS поддршка
РадиоСтерео FM radio со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна,кафеава, бела, црвена

- Дигитален компас 
- Специјално копче за пребарување 
- Facebook, Twitter интеграција 
- Google Search, Maps, Gmail 
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција 
- MP3/AAC+/WAV/WMA9 плеер 
- MP4/H.263/H.264/WMV9 плеер 
- Диктафон 
- Т9

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1300 mAh
Во мирување До 480 часа (2G) / До 690 часа (3G)
РазговорДо 7 часа 20 мин. (2G) / До 8