HTC Inspire 4G

HTC Inspire 4G
7.4
7.3
7.3
Вкупно гласови: 14
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G2G GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G HSDPA 850 / 1900
Мрежа 3G
ОбјавенЈануари 2011
Големина
Димензии122.9 x 68.1 x 11.7 mm
Тежина163.9 g
Дисплеј
ТипS-LCD капацитивен екран на допир, 16М бои
Димензии- 480 x 800 пиксели, 4.3 инчи
 

- Акцелерометар сензор за авто-ротирање 
- Сензор за автоматско исклучување 
- HTC Sense кориснички интерфејс 
- Multi-touch ме

Звонење, тонови
ТипMP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
АдресарНеограничен, со слики
ПовициНеограничено
Интерна
Слот за картичка microSD, до 32GB, 8GB вклучена
 

Внатрешна - 4 GB меморија, 768 MB RAM 

Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G HSDPA, 14.4 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA
BluetoothИма, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBИма, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo)
CPUQualcomm Snapdragon QSD8255 1 GHz процесор
GPSИма, со A-GPS поддршка
РадиоСтерео FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна, кафена

- Дигитален компас 
- Соодветно копче за пребарување 
- Google Пребарувач, Maps, Gmail 
- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција 
- MP3/AAC+/WAV/WMA9 плеер 
- DivX/Xvid/MP4/H.263/H.264/WMV9/плеер 
- Facebook, Twitter апликации 
- Adobe Flash 10.1 
- Говорни пораки 
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипLi-Ion 1230 mAh
Во мирување До 372 часа
РазговорДо 6 часа