Apple iPhone 4

Apple iPhone 4
7.1
7.2
7.2
Вкупно гласови: 170
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 2.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 3G
Објавен2010 Јуни
Големина
Димензии115.2 x 58.6 x 9.3 mm
Тежина137г
Дисплеј
Типосетлив на допир
Димензии640х960 3,5 инча
 

-отпорен на гребење

-двоен допир

-сензор за вртење во 4 насоки

-сензор за штедење на батерија

Звонење, тонови
ТипМП3
3.5mm jack
Меморија
Адресарнеограничен
Повици100 примени, пратени и пропуштени
Интерна
Слот за картичка нема
 

16/32 GB,

Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothИма, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBИма 2.0
Камера
Примарна 5 МП, со аутофокус и блиц
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSiOS 4
CPU1 GHz ARM Cortex-A8 processor, PowerVR SGX535
RAM512 MB
GPSИма
РадиоНема
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email
ПребарувачSafari HTML
ИгриИма
Боја Црна и Бела

- HD Видео 720п со 30 фрејма и лед блиц

- Дигитален компас

- ТВ излез

Батерија
ТипСтандардна Li-Po 1420 mAh
Во мирување До 300 часа
РазговорДо 14 часа