Motorola PRO

Motorola PRO

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

10
10
9.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G2G GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 3G HSDPA 850 / 1900
Мрежа 3G
ОбјавенФевруари 2011
Големина
Димензии119 x 61 x 11.7 mm
Тежина134 g
Дисплеј
ТипTFT капацитивен екран на допир, 16M бои
Димензии- 320 x 480 пиксели, 3.1 инчи
 

- QWERTY тастатура 
- Контроли осетливи на допир 
- Multi-touch метод 
- Акцелерометар сензор за авто-ротирање 
- Сензор

Звонење, тонови
ТипMP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
АдресарНеограничен, со слики
ПовициНеограничено
Интерна
Слот за картичка microSD, до 32GB, 8GB вклучена
 

Внатрешна - 8 GB меморија

Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G HSDPA, 10.2 Mbps; HSUPA, 1.8 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n; DLNA
BluetoothИма, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBИма, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели; Автофокус, двоен-лед блиц, гео-означување; Видео [email protected]
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo)
CPU1 GHz ARM Cortex-A8 процесор, PowerVR SGX530
GPSИма, со A-GPS поддршка
Радио-
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма + можност за превземање
Боја Црна

- Дигитален компас 
- MP3/WAV/WMA/AAC+ плеер 
- MP4/WMV/H.263/H.264 плеер 
- Google Пребарување, Мапи, Gmail, YouTube, Google Talk 
- Quickoffice прелистување/изменување на документи 
- Изменувач/прелистувач на фотографии 
- Организер 
- Adobe Flash плеер 10.1 
- Говорни пораки/бирање 
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипLi-Ion 1420 mAh
Во мирување До 330 часа
РазговорДо 8 часа