Apple iPhone 4 CDMA

Apple iPhone 4 CDMA
6.8
6.8
6.8
Вкупно гласови: 90
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.5 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G2G GSM 800 / 1900 3G CDMA2000 1xEV-DO
Мрежа 3G
ОбјавенЈануари 2011
Големина
Димензии115.2 x 58.6 x 9.3 mm
Тежина137 g
Дисплеј
ТипПозадинско осветлување IPS TFT капацитативен тачск
Димензии- 640 x 960 пиксели, 3.5 инчи
 

Површина отпорна на гребење 
- Multi-touch метод
- Aкцелерометар сензор за авто-ротирање
- Тродимензионален гајро сензор
&nb

Звонење, тонови
ТипMP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
АдресарНеограничен, со слики
Повици100 појдовни, дојдовни и пропуштени
Интерна
Слот за картичка Не
 

Внатрешна - 16/32 GB меморија

Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G Rev. A, до 3.1 Mbps
WLANWi-Fi 802.11b/g/n
BluetoothИма, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBИма, v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели; Автофокус, лед блиц, тач фокус и гео означување; Секундарна камера-видео повици преку Wi-Fi само; Видео 720p со 30fps, лед видео светилка и гео означување
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSiOS 4.2.5
CPU1 GHz Apple A4 процесор
RAM512 MB
GPSИма, со A-GPS поддршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML (Safari)
ИгриМожност за симнување
Боја Црна, бела

- Verizon 3G Mobile 
- Задно стакло отпорно на гребење 
- Активен придушувач на бучава со соодветен микрофон 
- Дигитален компас 
- Google Мапи 
- Аудио/видео плеер и изменувач 
- Говорни команди/бирање 
- TV-излез

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 1420mAh
Во мирување -
Разговор-