BlackBerry Curve 8530

BlackBerry Curve 8530
7.3
7.3
7.3
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенНоември 2009
Големина
Димензии109 x 60 x 13.9 mm
Тежина106 g
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии320 x 240 пиксели, 2.46 инчи
 

- QWERTY тестатура

- Подлога осетлива на допир

Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонски мелодии, MP3
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна256 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSНема
EDGEНема
3G Rev. 0, up to 153.2 Kbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSBlackBerry OS 5.0
CPU528 MHz процесор
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНема
ПоракиSMS, MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма + можност за превземање
Боја Црна, виолетова

- BlackBerry мапи

- MP3/eAAC+/WMA/WAV player

- MP4/H.263/H.264/WMV player

- Организер

- Прелистувач на документи

- Говорни пораки

- Т9

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1150 mAh
Во мирување До 252 часа
РазговорДо 4 часа и 30 минути