BlackBerry Bold 9700

BlackBerry Bold 9700
7.1
7.0
7.0
Вкупно гласови: 15
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
ОбјавенОктомври 2009
Големина
Димензии109 x 60 x 14 mm
Тежина122 g
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии480 x 360 пиксели, 2.44 инчи
 

- QWERTY тестатура

- Подлога осетлива на допир

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна256MB внатрешна
Слот за картичка microSD, до 16GB, 2GB вклучена
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G HSDPA, 3.6 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g, UMA
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSBlackBerry OS v5.0, со можност за надградба до v6.0
CPU624 MHz процесор
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНема
ПоракиSMS , MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма + можност за превземање
Боја Црна, бела

- BlackBerry мапи

- Уредувач на документи (Word, Excel, PowerPoint, PDF)

- Media player MP3/WMA/AAC+

- Video player DivX/WMV/XviD/3gp

- Организер

- Говорни пораки

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1500 mAh
Во мирување До 408 часа
РазговорДо 6 часа