BlackBerry Bold 9650

BlackBerry Bold 9650
7.3
7.3
7.3
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 2100
ОбјавенАприл 2010
Големина
Димензии112 x 62 x 14 mm
Тежина136 g
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии480 x 360 пиксели, 2.44 инчи
 

- QWERTY тестатура

- Подлога осеетлива на допир

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна512 MB
Слот за картичка microSD, до 32GB, 2GB вклучена
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G HSDPA, 3.6 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSBlackBerry OS
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНема
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма + можност за превземање
Боја Црна

- BlackBerry мапи

-Уредувач на документи (Word, Excel, PowerPoint, PDF)

- MP3/WMA/eAAC+ player

- MP4/H.263/WMV player

- Организер

- Говорни пораки

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1400 mAh
Во мирување До 312 часа
РазговорДо 5 часа