BlackBerry Pearl 3G 9105

BlackBerry Pearl 3G 9105
10
10
8.7
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
ОбјавенАприл 2010
Големина
Димензии108 x 50 x 13.3 mm
Тежина93.6 g
Дисплеј
ТипTFT, 256K бои
Димензии360 x 400 пиксели, 2.25 инчи
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна256 MB
Слот за картичка microSD, до 32GB, 2GB вклучена
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G HSDPA 3.6 Mbps; HSUPA
WLANДа, Wi-Fi 802.11b/g/n
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048x1536 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Има, VGA@30fps
Секундарна Нема
Додатоци
OSBlackBerry OS 5, со можност за надградување
CPU624 MHz процесор
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНема
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма + можност за превземање
Боја Црна, розева, виолетова, бела, црвена

- BlackBerry мапи

- Уредувач на документи (Word, Excel, PowerPoint, PDF)

- MP3/WMA/WAV/eAAC+ player

- MP4/H.264/H.263/WMV player

- Организер

- Говорни пораки

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1150 mAh
Во мирување До 432 ч (2G) / До 312 ч (3G)
РазговорДо 5 ч 30 мин (2G) / До 5 ч (3