BlackBerry Curve 3G 9300

BlackBerry Curve 3G 9300
7.3
7.3
7.3
Вкупно гласови: 9
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
ОбјавенАвгуст 2010
Големина
Димензии109 x 60 x 13.9 mm
Тежина104 g
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии320 x 240 пиксели, 2.46 инчи
 

- QWERTY тестатура

 

Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонски мелодии, MP3
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна256 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSClass 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 10, 236.8 kbps
3G HSDPA
WLANWi-Fi 802.11b/g/n, UMA (carrier dependent)
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Да
Секундарна Не
Додатоци
OSBlackBerry OS v5.0, со можност за надградба до v6.0
RAM256 MB
GPSДа, со A-GPS подршка, BlackBerry мапи
Радион
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма + можност за превземање
Боја Црна, црвена

- MP3/eAAC+/WMA/WAV/FLAC player

- MP4/H.263/H.264/WMV player

- Организер

- Говорни пораки

- Т9

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1150 mAh
Во мирување До 456 ч (2G) / До 348 ч (3G)
РазговорДо 4 ч 30 мин (2G) / До 5 ч 30