BlackBerry Curve 3G 9330

BlackBerry Curve 3G 9330
7.4
7.4
7.4
Вкупно гласови: 8
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенСептември 2010
Големина
Димензии109 x 60 x 13.9 mm
Тежина104 g
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии320 x 240 пиксели, 2.46 инчи
 

- QWERTY тестатура

- Подлога осетлива на допир

Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонски мелодии, MP3
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSНема
EDGEНема
3G Rev. A, up to 3.1 Mbps
WLANWi-Fi 802.11b/g
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600x1200 пиксели
Опции
Видео Има
Секундарна Нема
Додатоци
OSBlackBerry OS 5.0, со можност за надградба
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS подршка, BlackBerry мапи
РадиоНема
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма + можност за превземање
Боја Црна, црвена, розева

- MP3/eAAC+/WMA/WAV player

- MP4/H.263/H.264/WMV player

- Организер

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1150 mAh
Во мирување До 252 часа
РазговорДо 4 часа и 30 минути