BlackBerry Bold Touch 9930

BlackBerry Bold Touch 9930
7.2
6.8
7.0
Вкупно гласови: 6
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3G Dual-Band HSDPA
ОбјавенМај 2011
Големина
Димензии115 x 66 x 10.5 mm
Тежина130 g
Дисплеј
ТипTFT екран осетлив на допир
Димензии640 x 480 пиксели, 2.8 инчи
 

- QWERTY тестатура

- Команди на допир

- Сензор за автоматско исклучување

- Акцелераторски сензор за авто-ротирање

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициДа
Интерна8GB внатрешна
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G HSDPA, HSUPA; Rev.A, up to 3.1 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Има, 720p
Секундарна Нема
Додатоци
OSBlackBerry OS 7.0
CPU1.2GHz процесор
RAM768 MB
GPSДа, со A-GPS подршка, BlackBerry мапи
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма + можност за превземање
Боја Црна

- NFC подршка

- BlackBerry мапи

- Дигитален компас

- Уредуваши на текст (Word, Excel, PowerPoint), PDF viewer

- MP4/WMV/H.263/H.264 player

- MP3/eAAC+/WMA player

- Организер

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1230 mAh
Во мирување
Разговор