HTC HD7S

HTC HD7S
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900
ОбјавенМарт 2011
Големина
Димензии122 x 68 x 11.2 mm
Тежина162 g
Дисплеј
ТипS-LCD екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.3 инчи
 

- Акцелометарски сензор за автоматско ротирање

- Сензор за автоматско исклучување

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициНеограничено
Интерна16 GB внатрешна, 512 MB ROM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 2 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592x1944 пиксели, автофокус, двоен LED блиц
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Нема
Додатоци
OSMicrosoft Windows Phone 7
CPU1 GHz Scorpion процесор, Adreno 200 GPU, Qua
RAM576 MB
GPSДа, со A-GPS подршка, Bing Maps
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриИма
Боја Црна

- Дигитален компас

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- MP4/WMV/H.264/H.263 player

- Facebook and Twitter интеграции

- YouTube client

- Уредувач на документи (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, PDF viewer)

- Говорни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1230 mAh
Во мирување До 276 часа
РазговорДо 4 часа и 30 минути