HTC EVO 3D CDMA

HTC EVO 3D CDMA
7.5
7.5
7.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенМарт 2011
Големина
Димензии127 x 66 x 11.9 mm
Тежина170.1 g
Дисплеј
Тип3D S-LCD екран осетлив на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.3 инчи
 

- Multi-touch метод

- Команди на допир

- Акцелометарски сензор за автоматско ротирање

- Сензор за автоматско исклучување

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициНеограничено
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSНема
EDGEНема
3G Rev. A, up to 3.1 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, WiMAX 802.16 e, DLNA, Wi-Fi ho
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB (MHL) v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2560х1920 пиксели, автофокус, двоен-LED блиц
Опции
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Има, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU1.2 GHz dual-core процесор, Adreno 220 GPU, Q
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна

- Дигитален компас

- TV-out (via MHL A/V link)

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција

- MP3/AAC+/WAV/WMA player

- MP4/Xvid/H.263/H.264/WMV player

- Facebook, Flickr, Twitter апликации

- Организер

- Уредувач/Прелистувач на документи

- Говорни команди/пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1730 mAh
Во мирување
Разговор