HTC EVO 3D

HTC EVO 3D
8.0
8.1
7.9
Вкупно гласови: 17
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 or HSDPA 850 / 2100
Објавен2011
Големина
Димензии126 x 65 x 12.1 mm
Тежина170 g
Дисплеј
Тип3D LCD екран осетлив на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.3 инчи
 

- Multi-touch метод

- Команди на допир

- Акцелометарски сензор за авто-ротирање

- Сензор за автоматско исклучување

- Gyro

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициНеограничено
Интерна1 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSДо 114 kbps
EDGEДо 560 kbps
3G HSDPA, 14.4 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB (MHL) v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2560х1920 пиксели, автофокус,двоен-LED блиц
Опции
Видео Да, 720p@30fps (2D), 720p@30fps (3D)
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU1.2 GHz dual-core процесор, Adreno 220 GPU, Q
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна

- TV-out (via MHL A/V link)

- Дигитален компас

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција

- MP3/AAC+/WAV/WMA player

- MP4/Xvid/H.263/H.264/WMV player

- Facebook, Flickr, Twitter апликации

-Организер

- Уредувач/Прелистувач на документи

- Говорни команди/пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1730 mAh
Во мирување До 358 ч (2G) / До 420 ч (3G)
РазговорДо 9 ч 20 мин (2G) / До 7 ч 45