HTC Sensation 4G

HTC Sensation 4G
9.5
9.6
9.6
Вкупно гласови: 8
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 1700 / 2100
ОбјавенАприл 2011
Големина
Димензии126.1 x 65.4 x 11.3 mm
Тежина148 g
Дисплеј
ТипS-LCD екран осетлив на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.3 инчи
 

- Multi-touch метод

- Акцелометарски сензор за автоматско ротирање

- Сензор за автоматско исклучување

- Gyro сензор

- HTC Sen

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициНеограничено
Интерна1 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB, 8 GB вклучени
 
Податоци
GPRSДо 114 kbps
EDGEДо 560 kbps
3G HSDPA 14.4 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB (MHL) v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, двоен-LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps, stereo sound recording
Секундарна Има, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU1.2 GHz dual-core пеоцесор, Adreno 220 GPU, Q
RAM768 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна

- TV-out (via MHL A/V link)

- SNS интеграција

- Дигитален компас

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграции

- MP3/AAC+/WAV/WMA player

- XviD/MP4/H.263/H.264/WMV player

- Организер

- Прелистувач на документи

-Говорни пораки/команди

- Предвидливо внесување на текст (T9 Trace)

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1520 mAh
Во мирување До 400 ч (2G) / До 350 ч (3G)
РазговорДо 6 ч 40 мин (2G) / До 8 ч 20