HTC DROID Incredible 2

HTC DROID Incredible 2
8.3
8.5
8.0
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенАприл 2011
Големина
Димензии120.7 x 64 x 12.2 mm
Тежина135 g
Дисплеј
ТипS-LCD екран осетлив на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи
 

- Gorilla Glass дисплеј

- Multi-touch метод

- Акцелометарски сензор за автоматско ротирање

- Сензор за автоматско исклучување

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициНеограничено
Интерна1.1 GB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSНема
EDGEНема
3G Rev. A, up to 3.1 Mbps; HSPA
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, двоен-LED блиц
Опции
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v2.2 (Froyo)
CPU1 GHz Scorpion процесор, Adreno 205 GPU, Qual
RAM768 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна, бела,црвена

- SNS интеграција

- Дигитален компас

- Специјално копче за пребарување

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграции

- MP3/AAC+/WAV/WMA player

- DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV player

- Организер

- Прелистувач на документи

- Говорни команди/пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1450 mAh
Во мирување До 361 часа
РазговорДо 6 часа и 30 мин