HTC Rhyme CDMA

HTC Rhyme CDMA
8.4
8.6
8.0
Вкупно гласови: 7
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенСептември 2011
Големина
Димензии116.8 x 61 x 10.1 mm
Тежина-
Дисплеј
ТипS-LCD екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 3.7 инчи (~252 ppi густина на пиксели)
 

- Multi-touch метод

- Сензор за авто-ротирање

- Сензор за атоматско исклучување

- HTC Sense UI v3.5

- Команди на допир

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициНеограничено
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB, 8GB вклучени
 
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G Rev.A, up to 3.1 Mbps, HSDPA, HSUPA
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU1GHz Scorpion процесор, Adreno 205 GPU, Qualc
RAM768 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Неколку

- Light-up Charm Indicator додаток

- SNS интеграција

- Дигитален компас

- Копче за пребарување

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграции

- MP3/AAC+/WAV player

- MP4/H.263/H.264 player

- Организер

- Прелистувач на документи

- Гворни пораки/бирања

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1600 mAh
Во мирување
Разговор