HTC Rhyme

HTC Rhyme

Продажна цена

  • HTC Rhyme
6.7
6.3
6.2
Вкупно гласови: 6
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
ОбјавенСептември 2011
Големина
Димензии116.8 x 61 x 10.1 mm
Тежина-
Дисплеј
ТипS-LCD екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 3.7 инчи (~252 ppi густина на пиксели)
 

- Multi-touch input method

- Сензор за авто-ротирање

- Сензор за автоматско исклучување

- HTC Sense UI 3.5

- Команди на допир

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициНеограничено
Интерна4 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB, 8GB картичка вклучена
 
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G HSDPA, 14.4 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.4 (Gingerbread)
CPU1GHz Scorpion процесор, Adreno 205 GPU, Qualc
RAM768 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Неколку

- Light-up Charm Indicator додаток

- SNS интеграција

- Дигитален компас

- Копче за пребарување

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграции

- MP3/AAC+/WAV player

- MP4/H.263/H.264 player

- Организер

- Прелистувач на документи

- Гворни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1600 mAh
Во мирување
Разговор