HTC Raider 4G

HTC Raider 4G

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

8.3
8.3
8.3
Вкупно гласови: 6
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO / LTE 700
ОбјавенСептември 2011
Големина
Димензии-
Тежина-
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.5 инчи
 

- Сензор за авто-ротирање

- Multi-touch метод

- Сенор за амтоматско исклучување

- HTC Sense UI

- Команди на допир

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициНеограничено
Интерна16GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSНема
EDGEНема
3G Rev. A, up to 3.1 Mbps
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU1.5 GHz dual-core процесор
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS подршка
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна

- MP4/H.264/H.263 player

- MP3/WAV/eAAC+ player

- Организер

- Прелистувач на документи (Word, Excel, PowerPoint, PDF)

- Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa интеграција

- Говорни команди/пораки

- Предвидливо внесување на текст(Swype)

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion
Во мирување
Разговор