HTC EVO Design 4G

HTC EVO Design 4G
8.3
8.3
8.3
Вкупно гласови: 12
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенОктомври 2011
Големина
Димензии121.9 x 61 x 11.9 mm
Тежина147.4 g
Дисплеј
ТипLCD екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.0 инчи (~275 ppi густина на пиксели)
 

- Акцелометарски сензор за авто-ротирање

- Multi-touch метод 

- Сензор за автоматско исклучување

- Команди на допир

-

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициНеограничено
Интерна
Слот за картичка microSD, до 32GB, 8 GB вклучени
 
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G Rev.A, up to 3.1 Mbps, HSDPA, HSUPA
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, WiMAX 802.16 e, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592х1944 пиксели,автофокус, LED блиц
Опции
Видео Да, 720p
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.4 (Gingerbread)
CPU1.2 GHz процесор, Qualcomm MSM8655 chipset
RAM768 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма
Боја Црна

- SNS интеграција

- Дигитален компас

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција

- MP3/AAC+/WAV player

- MP4/H.263/H.264 player

- Организер 

- Прелистувач на документи

- Говорни команди/бирања/пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1520 mAh
Во мирување
Разговор