HTC Vivid

HTC Vivid
8.4
8.4
8.4
Вкупно гласови: 8
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
ОбјавенОктомври 2011
Големина
Димензии128.8 x 67.1 x 11.2 mm
Тежина176.9 g
Дисплеј
ТипS-LCD екран на допир, 256K бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.5 инчи (~245 густина на пиксели)
 

- Multi-touch метод

- Акцелометарски сензор за авто-ротирање

- Сензор за автоматско исклучување

- HTC Sense UI

- Команди на до

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициНеограничено
Интерна16GB/32GB
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSИма
EDGEИма
3G HSDPA, HSUPA, LTE
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, двое-LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@60fps
Секундарна Да, 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.5 (Gingerbread)
CPU1.2 GHz процесор со две јадра, Qualcomm APQ80
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриИма+ можност за превземање
Боја Црна, бела

- SNS интеграција

- Дигитален компас 

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интеграција

- MP3/AAC+/WAV/WMA player

- MP4/H.263/H.264/WMV player

- Организер

- Прелистувач на документи

- Говорни команди/бирања

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1650 mAh
Во мирување До 288 ч
РазговорДо 7 ч и 40 мин