HTC Rezound

HTC Rezound
7.7
7.3
7.7
Вкупно гласови: 7
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенНоември 2011
Големина
Димензии129 x 65.5 x 13.7 mm
Тежина170.1 g
Дисплеј
ТипS-LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксли, 4.3 инчи (~342 ppi густина на пиксели)
 

- Multi-touch метод

- Акцелометарски сензор за авто-ротирање

- Сензор за автоматско исклучување

- Gyro сензор

- HTC Sense v3.5 UI

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
АдресарНеограничено
ПовициНеограничено
Интерна16 GB
Слот за картичка microSD, до 32GB, 16GB вклучени
 
Податоци
GPRSНема
EDGEНема
3G Rev. A, up to 3.1 Mbps; LTE Class 13
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
BluetoothДа, v3.0 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB (MHL) v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264x2448 пиксели, автофокус, двоенl-LED блиц
Опции
Видео Да, 1080p@30fps, 720p@60fps, stereo sound recording
Секундарна Да, 2 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v2.3.4 (Gingerbread)
CPU1.5 GHz Scropion процесор со две јадра, Adre
RAM1 GB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриИма+ можност за превземање
Боја Црна

- SNS интеграција

- TV-out (via MHL A/V link)

- Дигитален компас

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa интерграција

- MP3/AAC+/WAV/WMA player

- XviD/MP4/H.263/H.264/WMV player

- Организер

- Adobe Flash подршка

- Прелистувач на документи

- Говорни команди/бирања/пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1620 mAh
Во мирување До 261 ч
РазговорДо 6 ч и 24 мин