BlackBerry Curve 9350

BlackBerry Curve 9350
7.1
7.1
7.0
Вкупно гласови: 13
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3G
ОбјавенАвгуст 2011
Големина
Димензии109 x 60 x 11 mm
Тежина99 g
Дисплеј
ТипTFT
Димензии480 x 360 пиксели, 2.44 инчи (~246 ppi густина на пиксели)
 

- QWERTY тестатура

- Подлога осетлива на допир

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна512 MB, 512 MB ROM
Слот за картичка microSD, до 32GB
 
Податоци
GPRSНема
EDGEНема
3G Нема
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n
BluetoothДа, v2.1 со A2DP
Infrared port Не
USBДа, microUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, LED блиц
Опции
Видео Да, VGA
Секундарна Не
Додатоци
OSBlackBerry OS 7.0
CPU800MHz
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
Игри
Боја Црна

- MP3/eAAC+/WMA/WAV player

- MP4/H.263/H.264/WMV player

- Организер

- Прелистувач на документи

- Гворни пораки

- Предвидливо внесување на текст

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Ion 1000 mAh
Во мирување
Разговор