Apple iPad 2 CDMA

Apple iPad 2 CDMA
7.3
7.3
8.0
Вкупно гласови: 6
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
ОбјавенМарт 2011
Големина
Димензии241.2 x 185.7 x 8.8 mm
Тежина607 g
Дисплеј
ТипLED-backlit IPS TFT, екран на допир, 16M бои
Димензии768 x 1024 пиксели, 9.7 инчи (~132 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна16/32/64 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G -
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 0.7 MP, 960 x 720 пиксели
Опции
Видео Да, 720p@30fps
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSiOS 4, со можност за надоградување со iOS 5
CPUДво јадрен 1 GHz Cortex-A9
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиiMessage, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML (Safari)
Игри
Боја Црна,бела

- iCloud cloud service

- Twitter интеграција

- MP4/MP3/WAV/AAC player

- До 10 часа movie playback

- iBooks PDF reader

- Google мапи

- TV-out

- Audio/video player

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 6930 mAh (25 Wh)
Во мирување
Разговор