Apple iPad 2

Apple iPad 2
7.3
7.0
7.0
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.4 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
ОбјавенМарт 2011
Големина
Димензии241.2 x 185.7 x 8.8 mm
Тежина601 g
Дисплеј
ТипLED-backlit IPS TFT,екран осетлив на допир, 16M бо
Димензии768 x 1024 пиксели, 9.7 инчи (~132 ppi густина на пиксели)
 

-Отпорен на гребаници

Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна16/32/64 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G -
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 0.7 MP, 960 x 720 пиксели
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSiOS 4, со можност за надоградување со iOS 5
CPUДво јадрен процесор 1 GHz Cortex-A9
RAM512 MB
GPSНе
РадиоНе
ПоракиiMessage, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML (Safari)
Игри
Боја Црна,бела

- iCloud сервис
- Twitter интеграција
- MP4/MP3/WAV/AAC player
- iBooks PDF reader
- Google мапи
- TV-out
- Audio/video player

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po 6930 mAh (25 Wh)
Во мирување До 720 часа
РазговорДо 10 часа