Apple iPad 2 Wi-Fi + 3G

Apple iPad 2 Wi-Fi + 3G
8.8
8.8
8.8
Вкупно гласови: 5
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
ОбјавенМарт 2011
Големина
Димензии241.2 x 185.7 x 8.8 mm
Тежина607 g
Дисплеј
ТипLED-backlit IPS TFT, екран на допир, 16M бои
Димензии768 x 1024 пиксели, 9.7 инчи (~132 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна16/32/64 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна 0.7 MP, 960 x 720 пиксели
Опции
Видео Да, [email protected]
Секундарна Да, VGA
Додатоци
OSiOS 4, со можност за надоградување со iOS 5
CPUДво јадрен процесор 1 GHz Cortex-A9
RAM512 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиiMessage, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML (Safari)
Игри
Боја Црна,бела

 

- iCloud сервиц
- Twitter интеграција
- MP4/MP3/WAV/AAC player
- iBooks PDF reader
- Google мапи
- TV-out
- Audio/video player

Батерија
Тип
Во мирување До 720 часа
РазговорДо 10 часа