Apple iPad Wi-Fi

Apple iPad Wi-Fi
8.3
7.7
8.0
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
ОбјавенЈануари 2010
Големина
Димензии242.8 x 189.7 x 13.4 mm
Тежина680 g
Дисплеј
ТипLED-backlit IPS TFT, екран на допир, 16M бои
Димензии768 x 1024 пиксели, 9.7 инчи (~132 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна16/32/64 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G -
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSiOS 4, со можност за надоградување со iOS 5
CPU1 GHz Cortex-A8
RAM256 MB
GPSНе
РадиоНе
ПоракиiMessage, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML (Safari)
Игри
Боја Сребрена

- iCloud cloud сервис

- Twitter интеграција

- MP4/MP3/WAV/AAC player

- iBooks PDF читач

- Google мапи

- TV-out

- Audio/video player

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po
Во мирување
Разговор