Apple iPad Wi-Fi + 3G

Apple iPad Wi-Fi + 3G
7.7
7.4
7.1
Вкупно гласови: 14
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
ОбјавенЈануари 2010
Големина
Димензии242.8 x 189.7 x 13.4 mm
Тежина730 g
Дисплеј
ТипLED-backlit IPS TFT, екран на допир, 16M бои
Димензии768 x 1024 пиксели, 9.7 инчи (~132 ppi густина на пиксели)
 

-Отпорен на гребаници

Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jackДа
Меморија
Адресар-
Повици-
Интерна16/32/64 GB
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G -
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n
BluetoothДа, v2.1 со A2DP, EDR
Infrared port Не
USBДа, v2.0
Камера
Примарна
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSiOS 4, со можност за надоградување со iOS 5
CPU1 GHz Cortex-A8
RAM256 MB
GPSДа, со A-GPS подршка
РадиоНе
ПоракиiMessage, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML (Safari)
Игри
Боја Silver

- MicroSIM card подршка

- iCloud услуга

- Twitter интеграција

- MP4/MP3/WAV/AAC player

- iBooks PDF читач

- Google мапи

- TV-out

- Audio/video player

Батерија
ТипСтандардна батерија, Li-Po
Во мирување
Разговор